|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۱۶

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری گفت:رییس جمهوری در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی بنا به دعوت رسمی روسای جمهوری سوئیس و اتریش ، فردا به این دو کشور اروپایی سفر می کند.

پرویز اسماعیلی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی فردا به دعوت رییس جمهوری سوئیس برای سفری دو روزه به برن سفر می کند.
اسماعیلی اظهارداشت: دیدار و مذاکره با رییس جمهوری سوئیس، دیدار با ایرانیان مقیم و نیز امضای اسناد همکاری در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از مهمترین برنامه های روحانی در سفر به سوئیس است.
وی افزود: رییس جمهوری سپس با دعوت رسمی رییس جمهوری اتریش، برن را به مقصد وین ترک خواهد کرد.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری خاطر نشان کرد: دیدار با هموطنان مقیم اتریش، دیدار و مذاکره با رییس جمهوری و همچنین صدر اعظم اتریش و نیز امضای اسناد در عرصه های مختلف همکاری از مهمترین برنامه های پیش بینی شده روحانی در وین خواهد بود.
اسماعیلی تاکید کرد: رییس جمهوری را در سفر به اروپا تعدادی از وزرا و مقامات سیاسی و اقتصادی همراهی می کنند و همچنین گروهی از کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی کشورمان با حضور در سوئیس و اتریش با طرفین تجاری خود مذاکره خواهند داشت.

ارسال نظر