|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۲۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زنجان با اشاره به نقشه شوم دشمنان انقلاب علیه فرهنگ ملت ایران گفت: دشمنان همواره فرهنگ ملت ایران را نشانه گرفته است.

به گزارش امیدنیوز ٬ عباس صالحی امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان با تاکید برتوجه به مشکلات آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی امروز از جمله دغدغه‌های مهم در جامعه محسوب می‌شود و باید آسیب‌های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و برای حل آنها اقدام شود.

وی با تاکید بر افزایش سواد رسانه‌ای در مقابله با آسیب‌های اجتماعی در جامعه خاطر نشان کرد: شورای فرهنگ عمومی نسبت به حل مشکلات آسیب‌های اجتماعی اقدام می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ریشه یابی صورت گیرد ابراز کرد: با ریشه یابی آسیب‌های اجتماعی می‌توان برای حل این مشکلات در جامعه اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه در 10 سال گذشته درگیری‌ها در جامعه چند برابر شده است خاط نشان کرد: این امر نشان می‌دهد که در این مدت فضای تعامل در کشور کاهش یافته است.

صالحی به وضعیت فعلی کشور اشاره و ابراز کرد: این شرایط به خواسته مردم بوجود نیامده و کشورهای استکبار در این موضوع دخیل بودند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب با توجه به شرایط کشور در هر زمانی در صدد ضربه زدن به کشور بودند و هستند افزود: باید برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تدابیر لازم اندیشیده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود فضای همدلی در بین زنجانی‌های خاطر نشان کرد: وجود این فضای به ارتقای فرهنگی استان کمک می‌کند و باعث می‌شود استان در این زمینه تحرک خوبی داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به تاریخ تشیع در ایران افزود: تشیع در ایران تاریخچه طولانی دارد و شواهد موجود در استان زنجان نیز این موضوع را اثبات می‌کند.

صالحی با اشاره به نقش تاریخی مردمان زنجان در طول تاریخ اسلام افزود: زنجانی‌ها در طول تاریخ و دوره انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار برجسته‌ای داشتند.

وی با بیان اینکه استان زنجان در مباحث فرهنگی در رتبه بالاتری در کشور قرار گرفته است عنوان کرد: استان زنجان پاکترین استان در کشور بوده و از لحاظ اعتیاد نیز در رده پایین‌تری قرار دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مردم ولایی زنجان همواره در دفاع از انقلاب در صحنه بودند افزود: ارادت زنجانی‌ها به اهل بیت(ع) نیز در کشور زبانزد بوده و در این راستا شهرت جهانی دارند.

وی با بیان اینکه از همه فرصت‌های پیش آمده در مباحث فرهنگی باید استفاده شود گفت: باید از ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

ارسال نظر