|
|
کدخبر: ۱۸۲۰۷۳

مشاور رییس جمهوری در امور ایثارگران گفت: ایجاد ناامیدی و بی اعتمادی بین مردم از جمله توطئه های دشمنان بوده و آنها برای ایجاد نارضایتی در جامعه تلاش می کنند.

به گزارش امیدنیوز ، حجت الاسلام پرویز ولی زاده روز دوشنبه در جلسه شورای اداری خلخال افزود: در چنین وضعیتی حفظ وحدت بین آحاد مردم و ایجاد امید در جامعه امری ضروری می باشد.
وی با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به حل مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگر دارد، اظهار داشت: در حالی که سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مسائل و مشکلات ایثارگران در سال 90 به دولت ابلاغ شده این کار در سال 93 در قالب آیین نامه های اجرایی توسط دولت فعلی عملیاتی شد.
او گفت: دولت برغم مشکلات اقتصادی موجود در کشور تمام معوقات خانواده های شاهد به جای مانده از سال 89 را با تامین 40 هزار میلیارد اعتبار در سال 93 پرداخت کرد.
ولی زاده اظهار داشت: در حالی که 750 هزار جانباز تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور قرار گرفته اند، بیش از 2 میلیون جانباز بدون متولی نیز مشکلی است که حل آن در دستور کار دولت قرار دارد.
وی گفت: رونمایی از سند راهبردی ایثارگران در 16 محور و ابلاغ آن به ستاد کل نیروهای مسلح و راه اندازی دبیرخانه شورای فرهنگ ایثار و شهادت در دولت با از کارهای ارزشمند دولت آقای روحانی در این خصوص است.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: اهالی این شهرستان در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش ارزنده ای داشته و تقدیم اولین شهید انقلاب استان اردبیل ، 501 شهید دوران دفاع مقدس ، هزار و 200 جانباز و 55 آزاده حاکی از ارادت قلبی مردم این منطقه به انقلاب و نظام اسلامی ایران است.
فریدون بابایی افزود: فرزندان شاهد و ایثارگر و خانواده های معظم شهدا مشکل اشتغال دارند و 185 نفر از فرزندان این خانواده ها با مدرک تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و 65 دیپلم بیکار در انتظار یافتن شغلی مناسب هستند.

ارسال نظر