|
|
کدخبر: ۱۸۲۲۶۹

ب دونالد ترامپ ' رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه پیش از ورود به تالار برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ؛ با تکرار ادعاهای خود درباره ایران گفت: ایران باید قبل از اینکه من با آنها دیدار داشته باشم ؛ لحن گفتار خود را تغییر دهد.

به گزارش امیدنیوز، سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در هفتاد و سومین دوره نشست های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: دولت فعلی آمریکا در دو سال گذشته دستاوردهایی داشته است که همه دولت های قبلی نتوانسته بودند آنها را عملی کنند.
یکسال پیش درباره خطراتی که بشریت را تهدید می کند سخن گفتم و اکنون پیشرفت ها در این باره را به اطلاع شما خواهم رساند. اقتصاد آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگر رونق دارد.

وی افزود یکسال پیش درباره تهدیداتی صحبت کردم که پیش روی ما قرار دارند. من نگرش مربوط به دستیابی به آیند ه ای روشن تر برای کل بشریت را تشریح کردم
امروز در برابر مجمع عمومی سازمان ملل هستم تا از پیشرفت فوق العاده ای صحبت کنم که ما بدست اوردیم.

رییس جمهوری آمریکا مدعی شد که ایران رفتار بسیار بدی داشته است و باید لحن خود را تغییر دهد.
ترامپ همچنین این ادعا را مطرح کرد که کشورش بدنبال روابط خوب با ایران است ؛ اما اکنون این اتفاق نمی افتد .
رییس جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود بار دیگر از تداوم تحریم ها علیه ایران سخن گفت و افزود : بالاترین سطح از تحریم ها را درباره ایران اعمال کرده ایم .
اظهارات رییس جمهوری آمریکا درباره دیدار با رییس جمهوری ایران درحالی مطرح می شود که دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در گفت و گویی با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا گفت که برنامه ای برای دیدار با ترامپ ندارد و اساسا رئیس جمهوری آمریکا شرایطی را بوجود نیاورده که فضای چنین دیداری ایجاد شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه (به وقت محلی) در این گفت وگو و در پاسخ این پرسش که 'آیا در نیویورک دیداری بین شما و ترامپ انجام می گیرد'، گفت: برنامه‌ای برای دیدار نداریم، اگر کسی علاقه به مذاکره، گفت و گو و پیشرفت در روابط دارد، از حربه تحریم و تهدید استفاده نمی کند. زمانی که دولتی همه توان خود را علیه دولت دیگر بکار می‌گیرد، معنایش این است که اراده لازم برای حل و فصل مسایل ندارد.
خبرنگار شبکه تلویزیونی ان بی سی از رئیس جمهوری سئوال کرد: تمایل دارید چه چارچوب و شرایطی از طرف آمریکا مشاهده کنید تا زمینه چنین جلسه‌ای فراهم و گفتگوها آغاز شود؟
رئیس جمهوری گفت: آمریکا ابتدا باید همان پلی را که با تهدید، تحریم و خروج از برجام تخریب کرده بسازد تا به شرایط اول برگردیم و به این ترتیب فضای مناسبی ایجاد شود و دو کشور بتوانند برای آینده خودشان برنامه‌ریزی کنند.

ارسال نظر