|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۹۶

زنجان ایرنا نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد، اولویت اصلی کشور و نظام جمهوری اسلامی است تا با توجه کافی به این بخش و انسجام و اتحاد از مشکلات عبور کنیم.

به گزارش امید نیوز ،  فریدون احمدی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه استانداران زنجان افزود: باید با وحدت و همدلی از شرایط حاکم در اقتصاد و گردنه های آن عبور کنیم و به سمت حل مساله اصلی کشور برویم.
وی با بیان اینکه در استان زنجان گرفتار بلای سیاسی نیستیم، خاطرنشان کرد: باید با تمام توان و مستقل از فکر و خط مشی سیاسی از همه افراد مجرب در کشور بهره برد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس همراه دولت بوده و با تاسی از منویات ولی امر مسلمین از برنامه های آن حمایت می کند.
احمدی بر استفاده از نیروهای بومی در عرصه های خدمت رسانی استان زنجان تاکید کرد و افزود: ما خواستار اهتمام بر استفاده از این نیروها هستیم چرا که این افراد می توانند همه حوزه ها را ارتقا دهند.
وی تاکید کرد: همه نیروها و مسئولان غیربومی از ابتدای کار باید به همراه خانواده خود در استان حضور دائمی داشته باشند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بر استفاده از نیروهای فراجناحی در مناصب مختلف تاکید کرد و گفت: اگر از همه جناح ها در دولت نباشد این سمی خطرناک محسوب می شود.
احمدی ادامه داد: با این روش می توانیم از سرمایه نیروی انسانی موجود به نحو مطلوبی در رشد و توسعه کشور بهره مند شویم.

** استان زنجان رتبه دوم رونق کسب و کار دارد
استاندار سابق زنجان نیز گفت: بر اساس مولفه های تعریف شده زنجان سال گذشته رتبه دوم و هفت ماهه امسال رتبه سوم در رونق کسب و کار و رتبه سوم در امنیت سرمایه گذاری داخلی و خارجی را دارد.
اسدالله درویش امیری با بیان اینکه زنجان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه سرمایه گذاری معرفی شده است، یادآوری کرد: این رتبه برابر اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی است.
استاندار سابق زنجان گفت: از سال 94 تا 6 ماهه گذشته از سالجاری چند شرکت فعال خارجی در استان با پرداخت بیش از 700 میلیارد تومان مالیات در کسب درآمد استان نقش مهمی داشتند که سال گذشته یک چهارم کل درآمد از محل مالیات این شرکت ها محقق شده است.
درویش امیری ادامه داد: امسال 185 میلیارد تومان حقوق گمرکی پرداخت شده در استان از سوی این شرکت ها بوده که یکهزار و 700نفر به طور مستقیم در آن مشغول کار هستند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت های خارجی طی سال گذشته و امسال 40 درصد در وصول درآمد استان نقش داشتند.
استاندارسابق استان زنجان با بیان اینکه طی سال های 95 تا 96 بیش از 65 واحد صنعتی و تولیدی به مدت 10 سال بلاتکلیف و تعطیل بودند که با استفاده از تسهیلات طرح رونق تولید به چرخه فعالیت برگشتند.
 در پایان این آیین فتح الله حقیقی به عنوان استاندار زنجان معرفی شد.
 

ارسال نظر