|
|
کدخبر: ۱۸۳۰۸۸

دبیر شورای نگهبان با اشاره به دیدار اخیرش با یکی از وزرا، گفت: به این وزیر که از جای پرپولی آمده بود گفتم صرفه جویی کنید، چرا اینقدر ریخت و پاش می‌کنید و می‌گویید پول نداریم.

به گزارش امید نیوز ، آیت الله احمد جنتی در جلسه معارفه آیت الله آملی لاریجانی، با تکریم شخصیت آیت الله هاشمی شاهرودی او را از مفاخر حوزه‌های علمیه و شورای نگهبان دانست و گفت: آن مرحوم از نظر علمی و سوابق انقلابی مایه افتخار بود، آن فقید سعید از نظر خدمات در قوه قضائیه نیز از مفاخر بود که با آبرو زندگی کرد و آبرومند از دنیا رفت.

وی، حضور آیت الله آملی لاریجانی را خیر مقدم گفت و عضویت او را در این شورا مایه خوشبختی دانست.

دبیر شورای نگهبان با ابراز امیدواری برای حرکت جدید شورای نگهبان با حضور آیت الله آملی لاریجانی، گفت: به ویژه اکنون که ایام بررسی لایحه بودجه است شورای نگهبان بسیار پرکار است و بررسی این لایحه رسیدگی بیشتری می‌طلبد.

آیت الله جنتی افزود: با توجه به مشکلات مختلف در کشور شورای نگهبان برای رفع این مشکلات می‌تواند کمک بسیاری کند.

وی با بابیان اینکه در مسئله بودجه باید دقت کنیم که در این زمینه خلاف شرعی صورت نگیرد و از اسراف، تبذیر و هزینه‌های غیر ضروری جلوگیری شود، تاکید کرد: به ویژه اکنون که شرایط مناسب نیست و باید به دولت و کشور کمک کنیم که از امکانات مختصر کنونی به جا استفاده شود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به دیدار اخیرش با یکی از وزرا، تصریح کرد: به این وزیر که از جای پرپولی آمده بود گفتم صرفه جویی کنید چرا اینقدر ریخت و پاش می‌کنید و در عین حال می‌گویید که پول نداریم.

وی افزود: به او توصیه کردم با تبدیل اموال و ساختمان‌های اضافه‌ای که دارند از آن استفاده بهینه کنند موضوعی که در لایحه بودجه نیز باید در نظر گرفته شود ما در شرایط ویژه کنونی باید کاری کنیم که مسئولیت متوجه ما نباشد.

دبیر شورای نگهبان همچنین از بیمار بودن آیت الله مومن و حضور نداشتن او در جلسه امروز شورا ابراز تأسف کرد.

آیت الله جنتی گفت: من در تهران و قم به عیادت آیت الله مومن رفتم متأسفانه حالش خوب نیست و پزشکان هم چندان به بهبودش امیدوار نیستند گرچه ما به لطف خداوند و امداد غیبی برای شفای او امیدواریم.

وی همچنین با اشاره به واقعه تاریخی ۱۹ دی در دوران انقلاب، خاطرنشان کرد: در این مناسبت حوزه علمیه قم و مردم این شهر در اعتراض به چاپ مقاله توهین آمیز علیه امام (ره) در روزنامه اطلاعات قیام کردند و شهید دادند.

مراسم معارفه آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در جلسه شورای نگهبان با حضور اعضا برگزار شد.

 

ارسال نظر