|
|
کدخبر: ۱۸۳۱۳۶

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، رفع محرومیت را یکی از مولفه های اصلی ایجاد امنیت در کشور دانست و گفت: بیکاری و محرومیت از جمله عواملی است که در ایجاد ناامنی نقش دارد.

به گزارش امید نیوز ، سردار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، عصر امروز (دوشنبه) در نشست خبری بهره برداری از ٥٤٠٠ پروژه عمرانی و هزاران طرح اشتغالزایی و محرومیت زدایی در مناطق مرزی و محروم کشور، با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه در شمال غرب، غرب، جنوب شرق، شرق، شمال شرق و بخشی از جنوب غرب ماموریت ایجاد امنیت پایدار را بر عهده دارد، اظهار داشت: از زمان محول شدن این ماموریت، همواره در این مناطق یکی از مولفه های اصلی ایجاد امنیت را رفع محرومیت در نظر گرفتیم چراکه بیکاری و محرومیت از جمله عواملی است که می تواند در این مناطق ایجاد ناامنی کند.

پورجمشیدیان افزود: واقعیتی که باید در چهلمین سالگی انقلاب به آن اعتراف کنیم این است که علیرغم تمام تلاشی که برای خدمت رسانی به مناطق محروم می شود، این محرومیت کمامان در برخی نقاط کشور وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: البته این موضوع نافی زحمات و تلاش های دستگاه های مختلف نیست، اما محرومیت کماکان وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه افزود: بیکاری معضل جدی در مناطق مرزی است که معضلات دیگر مانند قاچاق نیز از این موضوع نشات می گیرد و اگر بخواهیم امنیت در مناطق مرزی پایدار شود، باید امنیت را مردمی کنیم و مردم وظیفه بخش عمده ایجاد امنیت را به عهده بگیرند که این اتفاق با حضور نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی رخ داده است.

پورجمشیدیان تصریح کرد: حضور نیروی زمینی سپاه هم باعث ایجاد امنیت و هم باعث ایجاد اشتغال در مناطق مرزی برای مردم بومی که اکثرا اهل سنت هستند، شده است.

وی ادامه داد: امنیت نباید مقطعی باشد، امنیت پایدار به معنای حضور مردم در مناطق مرزی است. خالی شدن مناطق مرزی از مردم مرزنشین باعث ایجاد ناامنی می شود.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: در استان سیستان و بلوچستان در بخش های عمده ای امکان کشاورزی و دامپروری نیست و باید اقدام دیگری برای آن کرد. ما برای ایجاد امنیت پایدار و گسترش آن، بخشی از آن ر در حوزه ایجاد اشتغال تعریف کرده ایم.

پورجمشیدیان اظهار داشت: بخشی از ظرفیت های موجود در نیروی زمینی سپاه را از سال ٨٧ وارد این عرصه کرده ایم و به مرور از سال ٩٤ قرارگاه محرومیت زدایی با هدف سازماندهی محرومیت زدایی ایجاد شد.

وی گفت: طی سالهای گذشته دستگاه های مختلف پای کار آمده اند و همکاری و هم افزایی ایجاد شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه بخش قابل توجهی از کمیته امداد امام خمینی(ره)، آستان قدس رضوی، بنیاد مسکن و سایر دستگاه ها در این عرصه با ما همکاری می کنند، افزود: یگان های مهندسی و ماشین آلات یگان های سپاه نیز در مناطق مرزی پای کار آمده و شاهد این خواهیم بود که محرومیت ها در آینده نیز کمتر خواهد شد.

پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی وظیفه سپاه نیست و دستگاه های متولی خود را دارد، اما بر اساس رسالت پاسداری و ایجاد امنیت پایدار وارد عرصه محرومیت زدایی شده ایم.

وی گفت: از سال ٩٤ بیش از ٢٨ هزار پروژه عمرانی توسط قرارگاه محرومیت زدایی تکمیل و تحویل مردم این مناطق داده شده و حدود ١ میلیون و ٩٠٠ هزار پروژه فرهنگی غیرعمرانی نیز مانند تهیه جهیزیه، بسته های معیشتی و... از سال ٩٤ اجرا شده است.

 

ارسال نظر