|
|
کدخبر: ۱۸۳۲۶۵

فرمانده کل سپاه در مشهد مقدس گفت: ضد انقلاب آموزش‌دیده پس از شکست در برابر هوشمندی مردم، در پی آن بودند تا نیات شوم خود را تحت فرمان و پشتیبانی آمریکایی‌ها در تابستان امسال موسوم به "تابستان داغ" اجرایی کنند.

به گزارش امید نیوز ، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین اجلاسیه مجمع اساتید طرح صالحین کشور که در مجتمع فرهنگی -آموزشی امامت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردها و ثمرات گرانسنگ و ارزشمند بسیاری داشته است و برشمردن آن زمان زیادی را می‌طلبد، اما مروری بر آن در چهل سالگی انقلاب اسلامی یک ضرورت است.

وی با اشاره به اهمیت شناخت مولفه اصلی در رقم خوردن این دستاورد ها و پیروزی‌ها و ضرورت تقویت آن، تصریح کرد: نقش مردم در انقلاب اسلامی و به‌ویژه دفاع مقدس نقشی بی‌نظیر و مثال‌زدنی بود که می‌توان از آن به عنوان یک الگو یاد کرد؛ اینکه موتور انقلاب اسلامی روشن است و به جلو می‌رود به دلیل الگوی درخشان دفاع مقدس و حماسه های شکل گرفته دراین مقطع تاریخ ساز است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به نقش پذیری درست مردم و به‌خصوص جوانان در دوران دفاع مقدس و عبور پیروزمندانه از آن ، گفت: در روزهای اول جنگ تحمیلی و زمانی که فرماندهی کل قوا با بنی صدر بود ، دیدگاه لیبرالی بنی صدر با طرفداری از جنگ کلاسیک ، حضور مردم را مضر و مزاحم می‌دانست.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه پس از عزل بنی صدر با مدیریت انقلابی و بهره گیری از توان عظیم مردمی در مدت کوتاهی ورق در جبهه ها برگشت ،تصریح کرد: پس از عزل بنی صدر شهید صیاد شیرازی که تفکر بسیجی داشت به عنوان فرمانده نیروی زمینی با فرمانده کل سپاه همراه شد و در جبهه‌ها میدان برای انجام عملیات محدود مردمی و کسب تجربه باز شد و با ایفای نقش تعیین کننده مردم، دستاورد ها و پیروزی های مهمی همچون آزادسازی خرمشهر و عقب نشینی دشمن در مرزها در سال 61 رقم خورد.

وی افزود: مدیریت نیروهای مردمی که در حل یک بحران بزرگ اجتماعی نظیر جنگ بسیار تاثیرگذار بود و آن را به دفاعی مقدس و عزت بخش تبدیل کرد، امروز نیز در حل مشکلات موجود می تواند راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به خلا های موجود در رویکرد های مدیریتی کشور در عرصه های مختلف در بکارگیری توان عظیم جوانان مومن و انقلابی جامعه، حضرت آقا فرمان آتش به اختیار به جوانان دادند،خاطرنشان کرد: در ابتدای امسال حضرت آقا در مشهد پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی و تاکید بر نقش آفرینی جوانان اشاره کردند و به آنان فرمان آتش به اختیار دادند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به ویژگی های کار جهادی از منظر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، تصریح کرد: از دیدگاه معظم له کار جهادی دارای سه ویژگی خالصانه و برای خدا بودن، همراه با سخت‌کوشی بودن و مخالف و دشمن داشتن است واگر کاری این سه ویژگی را نداشته باشد ، جهادی نیست.

وی با بیان اینکه پاسداری غیرمحافظانه‌کارانه از انقلاب و تحقق اهداف والای آن مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی از سپاه است، اظهار کرد: پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بدون نقش آفرینی گسترده و مستقیم مردم ممکن نیست و پیشتازی و خط شکنی آن با نسل جوان است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن با سوار شدن بر مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم در دی ماه سال 96 در صدد پیگیری فتنه ای دیگر برای مقابله با نظام اسلامی و ملت ایران در آمده بود، گفت: آن جماعت ضد انقلاب آموزش‌دیده پس از شکست در برابر هوشمندی و بصیرت مردم، در پی آن بودند تا نیات شوم خود را تحت فرمان و پشتیبانی آمریکایی ها در تابستان امسال موسوم به "تابستان داغ" دنبال کنند که با آگاهی مردم شکست دیگری را تجربه کردند.

 

ارسال نظر