|
|
کدخبر: ۱۸۳۶

سخنگوی جماعت اخوان‌المسلمین مصر تاکید کرد که هیچ گونه مذاکرات مستقیم و غیرمستقیم بین رهبران این جماعت با ارتش وجود ندارد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، «جهاد الحداد» در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط به طور قاطعانه هر گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم بین رهبران اخوان‌المسلمین و ارتش را رد کرد.
وی افزود که تلاش‌هایی از سوی برخی سفرای غربی برای شناخت موضع اخوان‌المسلمین در خصوص حوادثمصر وجود دارد اما ما از طریق آنها از هیچ طرفی پیامی دریافت نکرده‌ایم.
وی اظهار داشت: پاسخ ما این بود که ما به خروج مرسی پایبند هستیم.
ارتش مصر نیز با صدور بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی فیس‌بوک منتشر شد، هرگونه ارتباط و تماس با رهبران جماعت اخوان المسلمین را رد و تاکید کرد: ارتش دستاوردهای انقلاب ۳۰ ژوئیه را از دست نخواهد داد.
از سوی دیگر «بسام الزرقا» نایب رئیس حزب سلفی النور از طرح ابتکاری برای عبور از بحران کنونی خبر داد و هشدار داد که کشور در لبه پرتگاه قرار داد.
وی تصریح کرد: نزدیک است که در کشور دو فراکسیون و دو تیم با رئیس جمهور و قانون اساسی جداگانه تشکیل شود و این وضعیت خطرناکی است؛ حزب النور طرح خود را ارائه کرد و قرار است کمیته‌ای از خردمندان برای بیان دیدگاه‌های خود درباره آینده با هدف برون رفت از این بحران، تشکیل شود.
وی افزود: سازوکاری که قرار است به زودی رئیس جمهور موقت برای تعدیل قانون اساسی ارائه کند «نقطه عطفی» در آینده کشور خواهد بود.

ارسال نظر