|
|
کدخبر: ۱۸۳۶۰۷

رئیس قوه قضائیه:

رئیس قوه قضاییه گفت: تجربه نشان داده که هرگز نمی‌توان به دشمنان اعتماد و به بیگانگان اتکا کرد از همین رو تنها راه موفقیت کشور اتکا به توانمندی‌های داخلی کشور است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و تعدادی از سران طوایف و بزرگان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هزاران سال است که مردم مسلمان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی به خوبی در کنار هم زندگی می‌‎کنند.

وی افزود: این وحدت، یکپارچگی و انسجام مربوط به مردم غیور و مرزدار استان سیستان و بلوچستان است و اگر گاهی مشکلی وجود داشته باشد مربوط به جریانات بیگانه‌ای است که اهداف خاص شیطانی را دنبال می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مسئله دشمنان به هیچ عنوان موضوع شیعه و سنی نیست، ادامه داد: هر کسی چه در کسوت شیعه و چه در کسوت اهل سنت بخواهد اختلاف افکنی کند قطعاً جایی در میان مسلمانان ندارد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشاتشان فرمودند «شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند و دنبال ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نیستند».

آیت الله رئیسی با اشاره به وحدت موجود میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قطعاً وحدت میان مردم این استان موجب توسعه یافتگی منطقه و زندگی سعادت بخش برای آنها در دنیا و آخرت می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تنها راه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است، بیان داشت: دشمنان همواره به دنبال تسلیم شدن ملت ایران مقابل خواسته‌های خود هستند اما ملت ایران با پیروی از رهبر معظم انقلاب و راه شهدای گرانقدر هرگز این ذلت را نمی‌پذیرند.

رئیس قوه قضائیه افزود: تجربه نشان داده که هرگز نمی‌توان به دشمنان اعتماد و به بیگانگان اتکا کرد از همین رو تنها راه موفقیت کشور اتکا به توانمندی‌ها و ذخایر مادی و معنوی داخلی کشور است.

وی تصریح کرد: جوانان یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه کشور هستند که باید با برنامه ریزی به بهترین نحو از توان آنها استفاده کرد.

 

ارسال نظر