|
|
کدخبر: ۱۸۳۷۶۰

هرچه به انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم تحرکات جریانات سیاسی برای دستیابی به کرسی‌های خانه ملت افزایش پیدا می‌کند. در این میان جریان سیاسی اصلاح‌طلب به دنبال راه فراری در جهت توجیه ناکارآمدی در عملکردش طی 6 سال گذشته است.

هرچه به انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم تحرکات جریانات سیاسی برای دستیابی به کرسی‌های خانه ملت افزایش پیدا می‌کند. در این میان جریان سیاسی اصلاح‌طلب به دنبال راه فراری در جهت توجیه ناکارآمدی در عملکردش طی ۶ سال گذشته است. از جمله اقدامات این جریان سیاسی برای فریب افکار عمومی آن است که با رخ دادن هر اتفاقی در سطح جامعه به میدان آمده و خود را نگران و دلسوز مردم نشان دهد تا شاید بتواند تصویری که در اذهان عمومی طی ۶ سال گذشته درباره ناکامی‌هایش ثبت شده، پاک کند.

رخ دادن اتفاقاتی از جمله خودکشی، قتل، درگیری و … در هر جای این دنیا ممکن است اما برخی به جهت دستیابی به منافع سیاسی سعی دارند تا از آن برای رسیدن به منافع خود استفاده کنند. لذا اینگونه موضوعات باعث ایجاد فضایی دوقطبی در جامعه می‌شود که تبعات سنگینی برای کشور خواهد داشت.

یک تحلیلگر مسائل سیاسی دراین باره معتقد است: «عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از عواطف و احساسات مردم بوده و با موج‌سواری بر آن، به دنبال استحاله نظام هستند. لذا لازم است تا جامعه را نسبت به این موضوعات آگاه کنیم تا این افراد با نتایج معکوسی مواجه شوند.»

هادی محمدی در ادامه به «رسالت» گفت: «بحران‌های اجتماعی اخیر ناشی از عملکرد جریان سیاسی اصلاح‌طلب است چراکه پس از ۶ سال تصدی در عرصه‌های مختلف زمامداری، حکومتی، اقتصادی و سیاست خارجی هنوز هیچ کارنامه قابل دفاعی برای ارائه ندارند.»

او با بیان این‌که آنها به دنبال خدمت به کشور نیستند، افزود: «این جریان سیاسی تنها به دنبال ماندن در قدرت است. آنها به جای آنکه در سطح حکومت (مجلس و دولت) پاسخگوی عملکرد‌شان باشند، با برنامه‌ریزی‌های طولانی از جمله هماهنگی میان سیستم‌های رسانه‌ای، فضای مجازی و حتی رسانه‌های خارجی، خود را به عنوان مطالبه‌گر و پرسشگر در جامعه مطرح می‌کنند. لذا هنگامی که اتفاقی رخ می‌دهد، آن را پررنگ کرده و با موج‌سواری بر موضوع مد نظر، سعی در جریحه‌دار کردن احساسات جامعه دارند و این موضوع باعث جابه‌جایی میان «مطالبه‌شونده ‌ـ مطالبه‌گر» و «پاسخگو و سؤال‌کننده» می‌شود.»این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به این‌که حدود ۵ ماه تا انتخابات مجلس باقی مانده است، تصریح کرد: «آنها قصد اصلاح وضعیت را ندارند. مبنای تمام تحرکات‌شان خدمت به کشور نیست، بلکه تنها با حضور در عرصه‌های قدرت به دنبال استحاله کردن ماهیت نظام هستند.»

محمدی گفت: «با یک ارزیابی از کارنامه این جریان سیاسی طی ۶ سال گذشته می‌توان به این موضوع پی برد که آنها در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی سعی داشتند تا چارچوب‌های حکومتداری را متلاشی و ظرفیت‌های ملی را تهی کنند. آنها حتی به صندوق ذخیره ارزی نیز رحم نکرده و با ترفندهای مختلف از جمله انتقال پول و سرمایه‌های ملی به خارج کشور، تلاش کردند ظرفیت‌های ملی را به بن‌بست برسانند.»

او افزود: «چهره‌های برجسته‌ اصلاح‌طلب به جای پرداختن به دغدغه‌های عمومی مردم و مسائل اصلی کشور، با موج‌سواری بر احساسات مردم تلاش دارند تا ذهنیت مردم را به جهت نمایشی مضحک برای ماندن در ساختار قدرت آماده کنند.»

محمدی با اشاره به این‌که جامعه هر روز با مشکلات روزمره دست به گریبان است، گفت: «این جریان سیاسی با انجام اقدامات تحریک‌آمیز و موج‌سواری بر احساسات مردم به دنبال ایجاد بدبینی میان آنها است. وظیفه اصلی انقلاب آن است تا از این‌گونه اقدامات جلوگیری کرده و به مردم درباره دغدغه‌هایشان هشدار دهد.»

او در پایان گفت: «این جریان سیاسی با استفاده از برخی مسائل اجتماعی به دنبال سوءاستفاده از عواطف و احساسات مردم است، لذا جامعه در صورت روشنگری مؤثر نسبت به این گونه حرکات فریبکارانه واکسینه می‌شود و نتایج معکوسی برای این جریان سیاسی خواهد داشت.»

 

ارسال نظر

پربیننده ترین