|
|
کدخبر: ۱۸۴۰۰۵

آتش سوزی در پالایشگاه تهران

شناور پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی ارتش ایران در منطقه دریایی جاسک دچار آتش سوزی شد. تمامی کارکنان این شناور به ساحل منتقل شدند، اما تلاش برای نجات شناور خارک بی‌نتیجه ماند و این شناور غرق شد. ناو پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی که چند روز قبل عازم ماموریت دریانوردی آموزشی در آب‌های آزاد شده بود، روز سه‌شنبه در حوالی بندر جاسک در یکی از سامانه‌ها دچار حریق شد که با حضور تیم کنترل صدمات ناو، ضمن مبارزه با حریق تمامی کارکنان به سلامت از ناو پیاده و به ساحل منتقل شدند. تلاش ۲۰ ساعته شناورها و دستگاه‌های کشوری و لشکری برای اطفای حریق و نجات شناور خارک بی‌نتیجه ماند و این شناور در آب‌های محدوده جاسک آرام گرفت.

در روز گذشته نیز دود غلیظی در اطراف شهرک شهید بهشتی در شهر ری مشاهده شد که ناشی از آتش‌سوزی در پالایشگاه تندگویان تهران بود. حادثه آتش‌سوزی دراین پالایشگاه به صورت کامل مهار و اطفاء شد.

این آتش‌سوزی ساعاتی بعد از اعلام خبر غرق شدن یک ناو نیروی دریایی ارتش (خارک) در اثر آتش‌سوزی در آب‌های دریای عمان رخ داده است. تکرار و تعدد وقایع مشابه در نقاط مختلف ایران در ماه‌های اخیر، احتمال وقوع خرابکاری در بعضی از این رخدادها را در رسانه‌ها مطرح کرده است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین