|
|
کدخبر: ۱۸۴۰۴۸

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعه ۴ تیرماه دُز اول واکسن ایرانی را دریافت کردند. این واکسن که محصول تلاش دانشمندان ایرانی است به تازگی مجوز مصرف را دریافت کرده و ایران به یکی از ۶ کشور تولیدکننده واکسن کرونا در جهان تبدیل شده است.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز دریافت واکسن فرمودند: من اولاً مایل نبودم از واکسن غیرایرانی استفاده کنم؛ بنابراین گفتم منتظر واکسن ایرانی می‌مانم؛ چرا که باید این افتخار ملی را پاس بداریم و تا وقتی امکان پیشگیری و علاج در داخل وجود دارد، چرا از آن استفاده نکنیم؟

 

به دلیل اینکه کار رهبر انقلاب بهتر درک شود و ببینیم چرا اصرار به تولید ملی دارند، با یکی از اتفاقات در دوره محمدرضا پهلوی مقایسه می‌کنیم، اصلاحات ارضی که در چند مرحله به اجرا در آمد اما جنبه اصلاحات کشاورزی برنامه اصلاحات ارضی ضعیف بود بنابراین در پایان اجرای این برنامه اهداف این طرح تحقق نیافت. این اهداف نه تنها تحقق نیافت بلکه نیاز ایران به واردات کشاورزی  را افزون‌تر کرد. یعنی ۱۵ سال بعد از انقلاب موسوم به انقلاب شاه و ملت روستایی و روستاهای ایران به واردات مواد غذایی از خارج وابسته بودند و روزبه‌روز این وابستگی بیشتر می‌شد. تا جایی که به ادعای منابع خارجی میزان واردات کشاورزی در فاصله سال‌های ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۷ با افزایش ۱۴ درصدی روبه‌رو بوده است.

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار