|
|
کدخبر: ۱۸۴۰۷۷

اتحادیه اروپا اعلام کرده که فعلا برنامه ای برای پذیرش مهاجران افغان ندارد. اما بنابر گزارش گاردین ایالات متحده آمریکا گفته است که به دنبال پذیرش ۳۰ هزار مهاجر افغان و کانادا به دنبال پذیرش ۲۰ هزار پناهجو است. بریتانیا هم در حال تدوین برنامه‌هایی برای پذیرش محدود چند صد نفره پناهندگان است.

 

به نقل از گاردین، با  تشدید بحران در افغانستان، کشورها خود را برای ورود مهاجران افغان آماده می‌کنند. بیشتر مهاجران افغان از طریق مرزها خود را به ایران می‌رسانند.همزمان با سخت‌گیری طالبان بر افغانستان، انتظار می‌رود پناهجویان بیشتری این کشور را ترک کنند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت تخمین می‌زند که از زمان خروج نیروهای بین‌المللی، حداقل ۳۰ هزار نفر هر هفته از کشور فرار کرده‌اند.

ایالات متحده گفته است که به دنبال پذیرش ۳۰ هزار مهاجر افغان است، در حالی که کانادا گفته است که ۲۰ هزار پناهجو را اسکان می‌دهد.

 ۸۰ درصد از مهاجران را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند. سازمان پناهجویان روز جمعه از کشورها خواست با توجه به تشدید بحران در افغانستان مرزهای خود را باز نگه دارند. بریتانیا هم در حال تدوین برنامه‌هایی برای پذیرش محدود پناهندگان است.

 ایالات متحده از آلبانی و کوزوو خواسته تا به طور موقت میزبان افغان‌هایی باشند که خواهان ورود به این کشور هستند.

ادی راما، نخست وزیر آلبانی به گاردین گفت: من از دیدن افرادی که ناامید شدند بسیار اندوهگینم و می‌خواهم حداقل به آنها این امکان را بدهم که دوباره نفس بکشند.

 

ارسال نظر