|
|
کدخبر: ۱۸۴۰۹۰

رئیسی در ابتدای جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی وی گفت:

اولویت اول ما در دولت مهار کرونا و ارتقای وضعیت بهداشت در کشور است. تسریع در واکسیناسیون عمومی و اجرای پروتکل های بهداشتی و همچنین ارتقای سطح درمان اولویت اول است که دولت دارد دنبال می کند.

  اولویت دوم مسئله اقتصادی و ثبات در کشور است و همچنین  تقویت معیشت مردم خواهد بود. وضعیت فعلی نتیجه گره‌زدن اقتصاد به خواسته دیگران است.

 مسئولیت هماهنگی تیم اقتصادی دولت به عهده معاون اول رییس‌جمهور است.

نگاه به تیم اقتصادی برای هماهنگی کاملاً مورد توجه بوده است.

تیم اقتصادی چه به معنای خاص یعنی بانک مرکزی، برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد باشد. و چه به معنای عام آن یعنی رابطه و هماهنگی تمامی وزارت‌خانه‌ها باشد.

رئیس جمهور رئیسی راجع به شایعه‌ای که این روزها در سایت‌ها در رابطه با انتخاب وزرا وجود داشت گفت: فشار از ناحیه یک فرد،حزب یا جناح خاصی در انتخاب وزرای پیشنهادی نقش نداشته است.

وی تصریح کرد:

مطلقاً رابطه سببی،نسبی وخانوادگی در انتخاب وزرا مورد توجه ما نبوده است. فشار از طرف فرد و جبهه‌ای در انتخاب اشخاص نقش نداشته است و فردی برای انتخاب تحمیل نشده؛ البته پیشنهاداتی بوده است ولی ما تحت‌تاثیر حزب و جریان خاصی برای انتخاب وزرا نبودیم.

رئیسی راجع به ادامه همکاری با وزرای پیشنهادی و اعتماد به آنان بیان کرد:" تا زمانی که روحیه انقلابی، روحیه فسادستیزی، روحیه کارآمدی و مردم‌داری در بین عزیزان باشد ما در خدمتشان خواهیم بود این شرایطی بود که  رهبری، عالی ترین مقام نظام، در مراسم تنفیذ به من تاکید کردند.

ایشان همچنین گفت: این شرایط یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای تداوم اعتماد ماست.

رئیس جمهور راجع به انتخاب وزرای پیشنهادی گفت:

 " من این مجموعه را مجموعه‌ای صالح و کارآمد می‌دانم اما مسئله مهم مسئله نگاه نمایندگان ملت است.

رئیسی در مورد اعتماد او برای نمایندگان گفت:دو شرط برای انتخاب وزرا وجود دارد؛ اول پیشنهاد رئیس جمهور و دوم نظر ورای شما،نمایندگان، به عنوان بهترین مشاوران که قطعا مورد تایید و مورد قبول من خواهد بود. "

گزارشی از زهرا عبداللهی

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار