|
|
کدخبر: ۱۸۴۱۳۶

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، می‌گوید آمریکا و اسرائیل یک تیم مشترک برای مهار ایران تشکیل داده‌اند و این تیم در سطح مشاوران امنیت ملی دو کشور است.

او که در دیدار مجازی با رهبران یهودیان آمریکا، سخن می‌گفت، بار دیگر بر مخالفت خود با بازگشت آمریکا به برجام تاکید کرد ولی گفت راهبرد اسرائیل دیگر به آری یا نه به برجام، بستگی ندارد.

آقای بنت که پنج روز پس از نخستین سفر رسمی‌اش به واشینگتن و دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، سخنرانی می‌کرد، گفت نمی‌خواهد سیاست دولت بنیامین نتانیاهو را در تقابل آشکار و پنهان با دولت آمریکا بر سر بازگشت احتمالی آمریکا به برجام، در پیش بگیرد و دنبال یک کارزار سیستماتیک و چند بعدی است.

نخست وزیر اسرائیل پیش از این بدون ارائه جزییات، به طرحی که برای مهار ایران اشاره کرده بود و گفته بود هدف از این طرح متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران و ممانعت از گسترش حضور آن در منطقه است.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، در این طرح تشکیل ناتوی خلیج فارس علیه ایران نقش محوری را بازی می‌کند.

به‌گزارش شبکهٔ کان، در این طرح پیشنهاد شده که اسرائیل، امیرنشین‌های خلیج فارس و همچنین اردن، اعضای ناتوی خلیج فارس باشند. این شبکه گفته است که استقرار تجهیزات نظامی جدیدِ رصد و رادارهای بیشتر نیز در این طرح پیشنهاد شده است.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین