|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۱۴

دعوت رئیس جمهور مصر از نفتالی بنت رئیس جمهور رژیم صهیونیست برای سفر رسمی به قاهره

نفتالی:پس از گذشت بیش از ۴دهه از انعقاد پیمان صلح میان قاهره و تل‌آویو،این توافق سنگ بنای امنیت و ثبات خاورمیانه است.

سایت رسمی ریاست جمهوری مصر از دیدار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس جمهوری این کشور در شرم الشیخ خبر داد. 

سایت ریاست جمهوری مصر همچنین گزارش داد که دو طرف در جریان این دیدار درباره از سرگیری و احیای روند صلح میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی رایزنی کردند. 

این سایت به جزئیات بیشتر این دیدار اشاره‌ای نکرده است. 

پیش از این دیدار بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر امروز درباره جزئیات آن گفت که قرار است، رئیس جمهوری مصر و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص شماری از موضوعات مهم و مورد توجه دو طرف در زمینه‌های مختلف و همچنین راه‌ها و تلاش‌ها برای احیای دوباره روند صلح و همچنین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر بپردازند. 

پیشتر دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، رئیس جمهوری مصر از نفتالی بنت برای سفر رسمی به قاهره طی هفته‌های آتی دعوت به عمل آورده است. 

سیسی در جریان این دیدار بر حمایت مصر از همه تلاش‌ها برای دستیابی به صلح همه جانبه در خاورمیانه بر اساس راه حل دو کشوری و قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی که به افزایش امنیت و رفاه برای همه مردم منطقه کمک می‌کند، تاکید کرد. 

وی همچنین بر اهمیت حمایت جامعه بین‌الملل از تلاش‌های مصر برای بازسازی مناطق مختلف فلسطین و همچنین ضرورت حفظ آتش‌بس میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی تاکید کرد. 

بنت در سخنانی پس از این دیدار گفت که از سیسی به دلیل ایفای نقش "مهم" مصر در منطقه تشکر و قدردانی کرد. 

وی افزود: پس از گذشت بیش از چهار دهه از انعقاد پیمان صلح میان قاهره و تل‌آویو، همچنان این توافق سنگ بنای امنیت و ثبات خاورمیانه است. 

بنت همچنین از دیدار با سیسی ابراز رضایت کرد و گفت: ما مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی و راه‌های تعمیق روابط و افزایش منافع دو طرف را مورد بررسی قرار دادیم.

حجم ویدیو: 10.93M | مدت زمان ویدیو: 00:02:53

ارسال نظر

پربیننده ترین