|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۱۸

برای بار اول تعداد کل بستری ‌ها به زیر ۷۰۰۰ نفر و مراجعین سرپایی به ۱۷ هزارنفر تنزل یافت و ۱۲۲۶ بیمار در ۲۴ ساعت ترخیص شدند.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا تهران امروز در جلسه ستاد کرونا استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر در استان شاهد فعالیت ۱۲ مرکز شبانه‌روزی و سه‌شیفت واکسیناسیون در تهران هستیم که در ۳ دانشگاه علوم پزشکی مستقر بازتوزیع جغرافیایی صورت گرفته است.

وی افزود: درخواست‌های متعددی از مراکز تجمیعی مبنی بر اعلام آمادگی برای افزایش شیفت رسیده و هفته آینده تعداد زیادی از مراکز واکسیناسیون تهران به مراکز ۲۴ ساعته تبدیل خواهند شد.

زالی افزود: خبرهای خوبی دوستانمان از دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله دادند که واکسن نورا در فازهای مقدماتی مطالعات بالینی اثربخشی و ایمنی خوبی بر کودکان بوده است. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی واکسن نورا و پاستور به سبد واکسیناسیون در گروه‌های متنوع اضافه شود.

وی افزود:برای اولین بار تعداد کل بستری ‌ها به زیر ۷۰۰۰ نفر تنزل یافت و تعداد مراجعین سرپایی به ۱۷ هزارنفر تنزل یافت و ۱۲۲۶ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند. تعداد موارد جدید بستری در تهران نیز ۱۲۰۰ نفر بوده است و خوشبختانه تعداد ترخیص در حال پیشی گرفتن از تعداد جدید بستری شدگان است. از تعداد جدید بستری شدگان ۱۸۳ نفر در icu بستری شدند که نشان می‌دهد تابلوی بالینی سوش پنجم در تهران روبه کاهش وخامت بیماری است.

زالی تاکید کرد: از طرفی واکسن‌های متعددی در دنیا مجوز ورود به گروه سنی کودکان را اخذ کردند از جمله سینوفارم که در سبد واکسیناسیون ما است و این واکسن در چین وارد فاز چهارم کلینیکال ترایال شده است و در مطالعه فاز چهارم اثربخشی واکسن بر دانش آموزان و کودکان بررسی شده است.

زالی ادامه داد: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله، واکسن نورا هم در فازهای مقدماتی مطالعات بالینی حاکی از اثربخشی و ایمنی برای کودکان داشت و از آنجایی دو واکسن نورا و انستیتو پاستور از واکسن‌های جدید هستند پیش‌بینی می‌شود این دو واکسن را در سبد واکسیناسیون آتی داشته باشیم.

ارسال نظر

پربیننده ترین