|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۲۶

فرمانده سنتکام، حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو نزدیک فرودگاه کابل را یک اشتباه تراژیک خواند و بابت آن عذرخواهی کرد.

فرمانده سنتکام، حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو نزدیک فرودگاه کابل را یک اشتباه تراژیک خواند و بابت آن عذرخواهی کرد. گمان می‌رفت این خودرو حامل مواد منفجره است و قصد حمله به فرودگاه کابل را دارد.

ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه (سنتکام) در یک کنفرانس مطبوعاتی ویدیویی مقابل خبرنگاران اعلام کرد که در حمله پهپادی امریکا در نزدیکی فرودگاه کابل در اواخر ماه اوت، به جای اسلام‌گرایان افراطی داعش خراسان، شهروندان غیرنظامی کشته شده‌اند.

او این حمله را یک اشتباه تراژیک خواند و گفت بررسی‌ها نشان داده در اثر این حمله پهپادی تا ۱۰ شهروند بیگناه که هفت کودک در میان آنها بوده‌اند، کشته شده‌اند. به گفته ژنرال مک‌کنزی، بسیار نامحتمل است که خودروی مورد حمله واقع‌شده و افراد کشته‌شده تهدیدی برای نیروهای آمریکایی یا وابستگان به گروه تروریستی داعش خراسان و یا در ارتباط با این گروه بوده باشند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به خانواده‌های کشته شدگان در این حمله تسلیت گفت و اظهار داشت: ما عذرخواهی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا از این اشتباه وحشتناک درس بگیریم. او همچنین دستور بررسی این موضوع را داده که حملات پهپادی بعدی تا چه حد باید تغییر کند.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان در نیمه ماه اوت، آمریکا و متحدان بین‌المللی‌اش عملیات خروج نیروهایشان و شهروندان غیرنظامی این کشورها را از افغانستان آغاز کردند. در میانه این عملیات در اواخر ماه اوت، در جریان یک حمله انتحاری از سوی گروه داعش خراسان که با طالبان در تقابل است، ده‌ها شهروند افغان و نیز ۱۳ سرباز آمریکایی کشته شدند.

 

 

 

حجم ویدیو: 15.13M | مدت زمان ویدیو: 00:02:50

ارسال نظر

پربیننده ترین