|
|
کدخبر: ۱۸۴۳۳۳

ده ها هزار نفر در رم علیه فاشیسم تظاهرات کردند

این اعتراض یک هفته پس از حمله هواداران جناح راست افراطی به مقر قدیمی ترین کنفدراسیون کارگری ایتالیا صورت گرفت.

ده ها هزار معترض در رم برای تظاهرات علیه فاشیسم تجمع کردند ، یک هفته پس از آنکه تندروهای راست گرا وارد مقر اصلی قدیمی ترین کنفدراسیون کارگری ایتالیا شدند.

رئیس اتحادیه کارگری CGIL، مائوریزیو لاندینی، روز شنبه با شعار "دیگر هرگز فاشیسم" اعتراض را رهبری کرد.

لاندینی گفت: "ایجاد یک شبکه ضد فاشیستی و دموکراتیک برای کل قاره ضروری است." دموکراسی را نمی توان از طریق جنگ صادر کرد، بلکه می توان با دسترسی به کار و حقوق از آن استفاده کرد. "

بر اساس گزارش رسانه ها ، بیش از 50 هزار نفر در این تجمع در میدان سان جیووانی شرکت کردند. وزیر امور خارجه لوئیجی دی مایو و جوزپه کونته نخست وزیر سابق در میان شرکت کنندگان شرکت داشتند.

برخی از شرکت کنندگان شعارهایی رابا موضوع  واکسن کرونا سر دادند. تظاهرات هفته گذشته به عنوان اعتراض مسالمت آمیز علیه مقررات جدید دولت آغاز شد که سخت ترین الزامات واکسن اروپا را تحمیل می کند. این اقدام که از روز جمعه اجرایی شد ، مستلزم اثبات واکسیناسیون ، آزمایش منفی در 48 ساعت یا اثبات بهبودی از COVID-19 برای دسترسی به محل های کار است. راهپیمایی غیرمجاز از تجمع اصلی در میدان دل پوپولو جدا شد و سعی شد به دفتر نخست وزیر ماریو دراگی برسد.

در میان آنها حامیان گروه راست افراطی Forza Nuova بودند که پرچم ایتالیا را به اهتزاز درآوردند و دست خود را در یک سلام فاشیستی "رومی" دراز کردند. 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین