|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۲۳

باقری کنی: طرف مقابل نمیتواند پیشنهادات ایران را رد کند.

پیشنهادات ایرانبا هدف لغو تحریم های آمریکا به گروه 1+4 گونه ای است که نمی توانند آن ها را رد کنند.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین گفت پیش نویس پیشنهادهایی که طرف ایرانی با هدف لغو تحریم های ظالمانه آمریکا به گروه ۱+۴ داده، به گونه ای است که طرف مقابل نمی تواند این پیشنهادها را رد کند.

علی هاشم خبرنگار الجزیره درخصوص پیشنهاد سوم ایران این طور گمانه زنی کرد که پیشنهاد سوم عمدتا درباره روند راستی آزمایی و ضمانت‌هایی خواهد بود که ایران به منظور احیای توافق هسته‌ای از قدرت‌های جهان مطالبه کرده است.

باقری کنی در بخشی این مصاحبه تاکید کرد: پیشنهاد‌هایی که ایران به طرف‌ها مقابل در مذاکرات ارائه داده، به گونه‌ای است که نمی‌توان رد کرد. این پیشنهاد‌ها بر اساس مفاد توافق سال ۲۰۱۵ است و همه تحریم‌های آمریکا در حوزه هسته‌ای باید فورا لغو شوند.

وی گفت که دو پیشنهاد ارائه شده ایران در مذاکرات وین، درباره لغو تحریم ها و اقدامات هسته ای ایران بوده که هر دو موضوعات اصلی در برجام هستند. ین دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران به الجزیره گفت که ادعا‌هایی مبنی بر آماده شدن ایران برای غنی سازی اورانیم تا میزان ۹۰ درصدی از سوی رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی رد شده و ایران از تعهدات خود در چارچوب آژانس خارج نخواهد شد. باقری کنی گفت که برخی اخلاگران خارجی وجود دارند که خواهان ایجاد مانع بر سر راه مذاکرات هستند و تقلا می‌کنند تا مذاکرات را به شکست بکشانند. مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران درباره تهدید‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به ایران گفت که اسرائیل خواب آن را هم نخواهد دید.

 

 

حجم ویدیو: 68.87M | مدت زمان ویدیو: 00:24:05

ارسال نظر

پربیننده ترین