|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۳۰

مراسم وداع آنگلا مرکل در برلین با رژه سربازان مشعل‌ به‌دست همراه بود

آنگلا مرکل بعد از ۱۶ سال صدر اعظمی آلمان طی مراسمی رسمی در محوطه وزارت دفاع آلمان در برلین از این مقام خداحافظی کرد.

آنگلا مرکل در آخرین سخنرانی رسمی خود به عنوان صدراعظم آلمان از اعتماد مردم این کشور و همه دست‌اندرکاران کادر درمان به خاطر مبارزه بی‌امان با کرونا تشکر کرد. مراسم وداع او در برلین با رژه سربازان مشعل‌ به‌دست همراه بود.

آنگلا مرکل  بعد از ۱۶ سال صدر اعظمی آلمان طی مراسمی رسمی در محوطه وزارت دفاع آلمان در برلین از این مقام خداحافظی کرد. او در این مراسم که با رژه سربازان مشعل به‌دست همراه بود از مردم آلمان به دلیل اعتمادشان تشکر کرد. مرکل همچنین بار دیگر از زحمات پزشکان، پرستاران و همه دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان به دلیل مبارزه بی‌‌وقفه با پاندمی کرونا تشکر و قدردانی کرد.

مرکل گفت: من می‌خواهم از هم کسانی که با همه توان خود با کرونا مبارزه کرده‌اند تشکر کنم. او نه تنها از کادر درمان بلکه از همه "دست‌های یاری‌بخش" در سازمان‌های امدادی و ارتش آلمان قدردانی به عمل آورد.

این سیاستمدار کهنه‌کار حزب دموکرات‌مسیحی آلمان همزمان از همه کسانی که در دوران پاندمی کرونا دانش عملی را انکار کرده و آشوب به پا می‌کنند انتقاد کرد. مرکل گفت: آن جا که نفرت و خشونت ابزاری مشروع در مسیر منافع تلقی می‌شود تحمل ما به عنوان افرادی دموکرات به انتها می‌رسد. مرکل ۱۶ سال صدارت خود را پرحادثه و چالش‌برانگیز خواند؛ فراز و نشیبی که صدراعظم را چه از نظر سیاسی و چه از نظر انسانی از سویی به مبارزه طلبیده و از دیگرسو غنی کرده‌اند. مرکل گفت که وظیفه‌اش را همواره با شادی قلبی انجام داده است. در این مراسم که تحت تدابیر شدید کرونایی انجام شد به درخواست او، دو تصنیف برای من باید فقط رز قرمز ببارد هیلدگارد و فیلم رنگی را فراموش کردی نینا هاگن و همچنین آهنگ کلیسایی خدای بزرگ، تو را می‌ستایم پخش شد.

مطابق برنامه‌ای که احزاب ائتلاف سه‌گانه سوسیال‌دموکرات، دموکرات‌ آزاد و سبزها ارائه کرده‌اند، قرار است در دومین هفته دسامبر اولاف شولتس، سیاستمدار حزب سوسیا‌ل‌دموکرات به عنوان صدراعظم جدید آلمان انتخاب شود.

 

 

حجم ویدیو: 8.31M | مدت زمان ویدیو: 00:02:05

ارسال نظر

پربیننده ترین