|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۳۲

اولاف شولتز به عنوان صدراعظم انتخاب شد و به دوران مرکل پایان داد

شولتز رهبری ائتلاف سه جانبه بی‌سابقه‌ای را با یاران غیرمحتمل، سبزها و دموکرات‌های آزاد خواهد داشت.

قانونگذاران آلمانی سوسیال دموکرات اولاف شولتز را روز چهارشنبه به عنوان صدراعظم جدید برگزیدند و به 16 سال حکومت محافظه کار در زمان آنگلا مرکل پایان دادند و راه را برای یک دولت ائتلافی طرفدار اروپایی که قول افزایش سرمایه گذاری سبز را داده بود، هموار کردند.

بائربل بس، رئیس بوندستاگ گفت که شولز 63 ساله که معاون صدراعظم و وزیر دارایی در دولت مستعفی مرکل بود، اکثریت قاطع با 395 رای از قانونگذاران مجلس عوام بوندستاگ را به دست آورد. شولز با قانونگذاران از سراسر طیف سیاسی برخوردهای زیادی داشت. او با نقاب سرش را تکان داد و در حالی که مورد تشویق ایستاده قرار گرفت و دسته های گل از رهبران گروه های پارلمانی دریافت کرد. او قرار بود به طور رسمی توسط رئیس جمهور آلمان به عنوان صدراعظم معرفی شود و بعداً روز چهارشنبه توسط رئیس پارلمان سوگند یاد کند.

مرکل 67 ساله که دیگر عضو پارلمان نیست، در حالی که پارلمان رای گیری می کرد، از سالن تماشاگران نگاه می کرد. او گفته است که پس از پشت سر گذاشتن آلمان در یک دوره آشفته، به دنبال نقش سیاسی دیگری نخواهد بود. او هیچ برنامه آینده ای را فاش نکرده است، اما اوایل امسال گفت که برای خواندن و خوابیدن وقت می گذارد، "و بعد ببینیم کجا حاضر می شوم". شولز پس از معرفی از سوی رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر در کاخ بلوو، به پارلمان بازخواهد گشت تا در مقابل نمایندگان مجلس سوگند یاد کند.

مرکل بعدازظهر، صدراعظم را به رهبر جدید بزرگترین اقتصاد اروپا که با موج چهارم وحشیانه عفونت‌های ویروس کرونا مواجه است، تحویل خواهد داد. شولز با رفتارهای بی‌معنا و بی‌معنی‌اش، خود را به عنوان جانشین طبیعی مرکل و یک جفت دست مطمئن برای هدایت آلمان از چالش‌های مختلف از مقابله با بحران آب‌وهوایی گرفته تا مقابله با روسیه متخاصم‌تر و چین قاطع‌تر معرفی کرده است. . Step Vaessen از الجزیره که از برلین گزارش می دهد، گفت که این "روزی تاریخی برای آلمان" بود. او گفت: «یک نسل کامل با آنگلا مرکل بزرگ شد. شولز فردی آرام و کاریزماتیک دیده می شود. او قول تغییر داده است.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین