|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۳۴

رئیس دفاع هند، همسر و 11 نفر دیگر در سقوط هلیکوپتر کشته شدند

سقوط یک بالگرد نظامی درهند، منجر به کشته شدن حداقل 13 نفر از جمله ژنرال بیپین روات، فرمانده دفاعی این کشور شد.

نیروی هوایی هند (IAF) اعلام کرد که ژنرال بیپین روات، فرمانده دفاع هند، همسرش و 11 نفر دیگر در پی سقوط یک بالگرد نظامی که در ایالت تامیل نادو در جنوب این کشور سفر می کردند، کشته شدند. IAF در یک پست توییتری اعلام کرد که این "سانحه غم انگیز" ظهر روز چهارشنبه در نزدیکی شهر کونور رخ داد. این بالگرد از پایگاه نیروی هوایی به سمت دانشکده کارکنان خدمات دفاعی در حال حرکت بود که سقوط کرد.

مقامات گفتند که تحقیقاتی را آغاز کرده اند. انتظار می رفت وزیر دفاع راجنات سینگ اواخر روز چهارشنبه در مورد این حادثه در پارلمان بیانیه ای ارائه کند. پیش از این، کانال های خبری یک مانیفست پرواز را نشان دادند که اسامی 9 مسافر از جمله همسر روات و دیگر مقامات ارشد دفاعی را نشان می داد.

ویدئوهای پخش شده در کانال های خبری هند هلیکوپتر را در یک منطقه جنگلی انبوه در نزدیکی کالج در شعله های آتش نشان می دهد که مردم محلی تلاش می کردند آتش را خاموش کنند. روات اولین رئیس ستاد دفاع هند بود، سمتی که دولت هند در سال 2019 تأسیس کرد و او سال گذشته پس از بازنشستگی به عنوان رئیس ارتش، آن را بر عهده گرفت. او را نزدیک به نخست وزیر نارندرا مودی و مشاور وزارت دفاع می دانستند.

راوات از یک خانواده نظامی بود که چندین نسل در نیروهای مسلح هند خدمت می کردند. ژنرال که چهار دهه خدمت پشت سر خود داشت، فرماندهی نیروها را در کشمیر تحت کنترل هند و در امتداد خط کنترل واقعی در مرز چین برعهده داشت.

او به دلیل کاهش درگیری های مسلحانه در مرز شمال شرقی هند و نظارت بر عملیات ضد شورش فرامرزی در همسایگی میانمار شناخته شده است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین