|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۵۸

اتحادیه اروپا، آلمان وانگلیس هشدارهای جدیدی به روسیه درباره اوکراین ارسال کردند

قدرت های غربی می گویند اگر مسکو تصمیم حمله به اوکراین را بگیرد، تحریم های سخت در انتظار روسیه است.

رئیس کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا به روسیه هشدار داده است که اگر مسکو تصمیم به حمله به کشور همسایه اوکراین بگیرد، این اتحادیه مجموعه‌ای از تحریم‌های اضافی را آماده کرده است. در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا درباره این موضوع، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا فراتر از تشدید و گسترش تحریم‌های موجود، می‌تواند «اقدامات بی‌سابقه‌ای با عواقب جدی برای روسیه» اتخاذ کند.

فون در لاین به پارلمان اروپا گفت که به دلیل الحاق شبه جزیره کریمه به اوکراین در سال 2014 و اقداماتی که از آن زمان به بعد غرب به شدت تهاجمی می‌بیند، در حال حاضر تحریم‌های اقتصادی برای بخش‌های مالی، انرژی و بخش‌های روسیه اعمال شده است.

وی در مورد اینکه تحریم های جدید چه شکلی خواهد داشت توضیحی نداد. اولاف شولتز، صدراعظم جدید آلمان، روز چهارشنبه پیام فون در لاین را تقویت کرد و به مجلس سفلی پارلمان آلمان گفت: «هر گونه نقض تمامیت ارضی بهای خود را خواهد داشت - بهای بالایی - و ما با شرکای اروپایی خود با یک صدا در این مورد صحبت خواهیم کرد. و متحدان فراآتلانتیک ما.» ساعاتی بعد، بوریس جانسون بریتانیا به پارلمان گفت که اگر روسیه «آنقدر عجول و دیوانه» باشد که به اوکراین حمله کند ، با یک بسته تحریمی سخت از سوی لندن و متحدانش مواجه خواهد شد.

مقامات اطلاعاتی ایالات متحده می گویند روسیه 70000 سرباز را به سمت مرز اوکراین منتقل کرده و برای حمله احتمالی اوایل سال آینده آماده می شود. مسکو هرگونه برنامه ای برای حمله به اوکراین را رد می کند و نگرانی های غرب را به عنوان بخشی از یک کمپین بدنام کردن رد می کند.

در پیش‌نویس نتیجه‌گیری نشست روز پنج‌شنبه رهبران اتحادیه اروپا که توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس مشاهده شد، 27 کشور قول می‌دهند که «هر گونه تجاوز نظامی بیشتر به اوکراین عواقب عظیم و هزینه‌های سنگینی برای پاسخ به همراه خواهد داشت».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین