|
|
کدخبر: ۱۸۴۶۱۶

تمامی تحریم‌های برجامی باید برطرف شود

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی گفت: طرف‌های مقابل در وین اگر بخواهند یک امتیاز بدهند و ۱۰ امتیاز بگیرند، زیر بار نمی‌رویم.

وزیرخارجه جمهوری اسلامی در صحبت های اخیرش گفت: طرف‌های مقابل در وین اگر بخواهند یک امتیاز بدهند و ۱۰ امتیاز بگیرند، زیر بار نمی‌رویم. موضع برخی از کشورهای اروپایی مشخص است. فرانسه را سازنده ندیدیم. سه کشور اروپایی در عمل هیچ ابتکار جدیدی از خود نشان ندادند. ‌ در مذاکرات پرچالش، موفق شدیم نظرات ایران را در پیش‌نویسی که از هفته آینده مورد بحث قرار می‌گیرد به تأیید شفاهی همه طرف‌ها برسانیم.

این‌که می‌گویند نگران پیشرفت هسته‌ای ایران هستیم، با صدای بلند می‌گوییم اگر می‌خواهید نگرانی شما برطرف شود تمامی تحریم‌های برجامی باید برطرف شود. از مواضع روسیه و چین در مذاکرات قدردانی می‌کنیم.

همچنین یک منبع اروپایی در ارزیابی جدیدترین شرایط مذاکرات وین گفته بود:

 طی دو مرحله گفتگوی انجام شده بین ایران و ۱+۴، تیم ایرانی پیشنهادهای جدید مکتوبی را ارایه کرده است که حدود ۸۰ درصد آن ها در پیش نویس موجود لحاظ و پذیرفته شده اند.

همچنین افزود: از ابتدا قرار بود مذاکرات وین بر اساس پیش نویس 6دوره قبلی پیش برود اما تیم مذاکره کننده جدید ایران در دور جدید مذاکرات که از 29نوامبر در وین شروع شد،دو متن مکتوب ارائه کردند و تاکید داشتند که پیشنهاداتشان بر اساس این مکتوبات باشد.

این مکتوبات دارای اصلاحات و نکات جدیدی است که پس از مذاکرات فشرده  بین ایران و اعضای گروه 4+1 توانستند به دستور کار مشترکی دست یابند که در آن 80درصد مطالبات ایران لحاظ شده است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین