|
|
کدخبر: ۱۸۷۷

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت در برهه کنونی حتی یک ریال هم بدهی به بانک مرکزی ندارد و این در حالی است که هیچ دولتی را شاهد نبوده‌ایم که بدهی نداشته باشد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، محمدرضا رحیمی دقایقی پیش در آیین بهره‌برداری همزمان از سه پروژه بزرگ مهر ماندگار در شهرستان سمنان، اظهار داشت: آنهایی که پای کار هستند و می‌خواهند آب دریای خزر به کویر مرکزی ایران منتقل شود، دل‌شان بدون شک با خدا است و در این راه موفق خواهند بود.

وی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را بسیار مهم دانست و بر ضرورت پیگیری اجرای این طرح تأکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با ارائه آماری مقایسه‌ای گفت: از زمان افشاریه، زندیه، قاجاریه و پهلوی تا ابتدای انقلاب اسلامی حدود ۱۲ میلیارد متر مکعب در پشت سدهای کشور ذخیره شده بود که این رقم پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا ابتدای دولت نهم به حدود ۲۰ میلیارد متر مکعب رسید.

رحیمی گفت: این در حالی است که هم‌اکنون میزان ذخیره‌سازی انجام شده در پشت‌ سدها بیش از ۵۲ میلیارد متر مکعب است و این نشان می‌دهد که دولت تا چه اندازه در این بخش کار کرده است.

اقدامات دولت‌های نهم و دهم جادو و سحر نیست

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات دولت‌های نهم و دهم جادو و سحر نیست و همه بر روی زمین قابل مشاهده است، گفت: در حوزه برق نیز در ابتدای دولت نهم، ۳۸ هزار و یکصد مگاوات برق در کشور تولید می‌شد که این رقم در حال حاضر به ۶۹ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسیده است.

وی با بیان اینکه این آمارها نشان می‌دهد که عملکرد دولت در حوزه تولید برق در طول هشت سال به بیش از دو برابر افزایش یافته است، گفت: کارهای دولت‌های نهم و دهم تاریخی است و باید بدون هیچ اغماضی به آنها افتخار کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین گفت: مسئله مهم دیگر، شهرت محمود احمدی‌نژاد در جهان است به طوری که این فرد فرهیخته، شجاع و برجسته را امروز همه مردم جهان به خوبی می‌شناسند.

دولت حتی یک ریال هم بدهی به بانک مرکزی ندارد

رحیمی همچنین مدعی شد: دولت در برهه کنونی حتی یک ریال هم بدهی به بانک مرکزی ندارد و این در حالی است که هیچ دولتی را شاهد نبوده‌ایم که بدهی نداشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه هر دو رئیس جمهور نهم و دهم و همچنین رئیس جمهور منتخب از استان سمنان به روی کار آمده‌اند، به دوستی بیش از ۲۰ ساله‌اش با دکتر روحانی، رئیس جمهور منتخب اشاره کرد.

معاون اول رئیس جمهور در عین حال گفت: از دکتر روحانی می‌خواهیم که کارشناسی بصیر را معین کند که از سوی وی دولت را از کارگزاران نظام و مسئولان کشور تحویل بگیرد.

رحیمی با بیان اینکه این سخن موضع رسمی دولت است، گفت: نماینده ویژه رئیس جمهور منتخب باید دولت دهم را از نظر همه امور تحویل بگیرد تا دیگر فرصتی برای حرف و حدیثباقی نماند.

وی همچنین نویدی نیز به کسانی که عملکرد دولت را زیر سئوال می‌برند، داد و گفت: اگر کسی بتواند در حوزه‌های فرهنگ و ارشاد، اقتصاد، نیرو، بهداشت و درمان، شرایط بانک مرکزی، نفت، گاز، امنیت، شمار دانشجو، وضع دانشگاه‌ها، شرایط علمی کشور و در همه زمینه‌ها بگوید که دولت‌های قبل از دولت احمدی‌نژاد برتر بوده‌اند، جایزه نفیسی از دولت فعلی دریافت خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر نماینده رئیس جمهور منتخب نیز بتواند چنین مسئله‌ای را اثبات کند، به وی نیز جایزه نفیسی خواهیم داد.

نباید هر حرفی را هر کسی بتواند بزند

رحیمی گفت: نباید این طور باشد که هر حرفی را هر کسی بتواند بزند و متأسفانه امروز شاهد هستیم که تورمی را که بانک مرکزی آمار آن را اعلام می‌کند، از سوی کسی که ۱۲ سال از تمام امور اجرایی کشور به دور بوده است، مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: باید در اعلام اعداد و ارقام کار کارشناسی صورت گیرد و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی که محققان زیادی را در اختیار دارد، باید در این زمینه وارد شود تا حرف‌هایی که به دروغ گفته می‌شود را دیگر شاهد نباشیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: حاضر هستیم همه بدی‌ها و خوبی‌های دولت را در صورتجلسه‌ای به طور شفاف تحویل بدهیم و هر کس که بتواند بگوید دولت‌های دیگر از این دولت برتر بوده‌اند جایزه دریافت خواهند کرد.

رحیمی گفت: تمام آمارها و ارقام دولت را کارشناسان بیت رهبری به دقت رصد می‌کنند و وقتی ایشان از دولت تعریف می‌کنند، مشخص است که اشراف کامل به شرایط کشور دارند و باید از صحت صد درصدی آمارها و ارقام مطمئن بود.

وی گفت: امروز وقتی می‌گوییم ایران قدرت هفدهم دنیا در حوزه اقتصاد است این حرفی نیست که خودمان زده باشیم و همه دشمنان نیز به آن اذعان دارند.

ارسال نظر