|
|
کدخبر: ۱۸۹۸

سخنگوی ستاد عارف:

سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری با انتقاد از اصلاح‌طلبان گفت آنها چند روز یکبار تحلیل‌های خود را عوض می‌کنند. خامسیان تصریح می‌کند که عارف تنها نامزد اصلاح‌طلبان بود و روحانی اصلاح‌طلب نیست.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از دانشجو، علیرضا خامسیان با تاکید بر اینکه عارف در شرایط قهر و تحریم اصلاح‌طلبان نامزد شد، گفت: خیلی از دوستان در جبهه اصلاحات متاسفانه تحلیل درستی از شرایط سیاسی نداشتند و متاسفانه در عرض چند روز تحلیل‌هایشان متفاوت می‌شد یک روز از عدم شرکت حرف می‌زدند، یک روز از تحریم انتخابات می‌گفتند و روز دیگر از شرکت در انتخابات سخن می‌گفتند. در طی یکی دو هفته مانده به انتخابات، اگر دقت کرده باشید برخی از افراد اصلاح‌طلب تغییر تحلیل‌هایشان بسیار زیاد بود و این مناسب یک کنش‌گر سیاسی نیست.


مسئول روابط عمومی دفتر عارف در توضیح اینکه چرا عارف تنها نامزد اصلاح‌طلبان بود می‌گوید: وقتی که ثبت‌نام آغاز شد و آقای عارف ثبت‌نام کردند، برخی از چهره‌های دیگر از جمله آقای شریعتمداری نیز ثبت‌نام کرده و وارد عرصه انتخابات شدند. آقای مهرعلیزاده و اسحاق جهانگیری هم که قرار بود، کاندیدا شوند، در صحنه حضور پیدا نکردند و قرار بود که بین این چهار نفر اجماع صورت بگیرد. اما در میانه اجماع آقای هاشمی وارد عرصه انتخابات شد در چنین شرایطی آقای عارف تنها کاندیدای اصلاح‌طلبان بود.


این همکار نشریات اصلاح طلب در ادامه می‌گوید: تنها کسی که خود را در میان هشت نامزد انتخابات اصلاح‌طلب می‌دانست کسی غیر از آقای عارف نبود. آقای روحانی هم گفته بودند که من اصلاح‌طلب نیستم و فردی اعتدال‌گرا هستم و صراحتا اعلام کردند که من از کلمه «فراجناحی» خوشم می‌آید. پس این مسئله نشان می‌دهد که تنها کاندیدای اصلاح‌طلب دکتر عارف بود.


وی در پاسخ این سؤال که نهایتا آقای عارف به نفع آقای روحانی کنار کشیدند؟ می‌گوید: این سؤال را از خود آقای دکتر بپرسید. ولی مشخصا کناره‌گیری آقای عارف موجب پیروزی آقای روحانی شد. ایشان در بیانیه‌شان اعلام کردند که به خاطر مرقومه‌ای که آقای خاتمی به ایشان دادند و به خاطر دوری از انشقاق در جریان اصلاح‌طلبی به خواست آقای خاتمی از انتخابات کنار می‌کشند.


رئیس ستاد انتخاباتی عارف در این مصاحبه از کرباسچی دبیرکل کارگزاران به خاطر پیش‌دستی بر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان و اعلام حذف عارف انتقاد کرد.

ارسال نظر