|
|
کدخبر: ۱۹۱۶

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از این سازمان منتفی شده است، گفت: تا کنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار اظهار نامه مالیاتی از اصناف دریافت شده است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، حسین وکیلی درباره چرایی درخواست مجلس برای تحقیق و تفحص از سازمان مالیاتی، اظهار داشت: بنده در جریان ریز موضوع نیستم اما تاجایی که اطلاع دارم یکشنبه هفته جاری آقای عسگری رئیس سازمان مالیاتی با حضور در کمیسیون اقتصادی در این خصوص به سوالات پاسخ دادند و تحقیق و تفحص منتفی شد.

به گزارش تسنیم، ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره به خبرنگار ما گفت: در جلسه روز یکشنه آقای عسگری توضیحاتی را به آقای عثمانی(نماینده سوال کننده از رئیس سازمان مالیاتی) ارائه داد ولی در نهایت قرار شد فردا(سه شنبه ۲۵ تیرماه) این نماینده مجلس با رئیس سازمان مالیاتی دیداری فردی داشته باشند و در این جلسه مشترک موضوع بار دیگر بررسی شود.

* با اصناف مشکل نداریم / آخرین آمار دریافت اظهارنامه مالیاتی از اصناف

حسین وکیلی همچنین درباره وضعیت دریافت اظهارنامه مالیاتی از اصناف تصریح کرد: همانطور که قبلاً هم اشاره کردم سازمان مالیاتی مشکلی با اصناف برای دریافت اظهارنامه مالیاتی ندارد و تا کنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار اظهارنامه از سوی اصناف دریافت کرده است.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی پیش از این البته گفته بود که روزانه ۱۰۰ هزار اظهارنامه مالیاتی از سوی اصناف به سازمان مالیاتی ارائه می‌شود و همین موضوع نشان می‌دهد که مشکلی با اصناف نداریم.

امسال اصناف و سازمان مالیاتی به‌خلاف روال سال‌های قبل در خصوص پرداخت مالیات به توافق نرسیدند؛ قاسم نوده فراهانی با بیان چرایی عدم توافق امسال اصناف با سازمان مالیاتی، می‌گوید: دلیل عدم توافق ما در سال جاری این بود که عده‌ای از اصناف تکالیف سال ۹۰شان هنوز مشخص نبود و از طرف دیگر مشکل اینجاست که آقایان توافقی را که انجام داده‌اند مورد اجرا قرار نمی‌دهند.

رئیس شورای اصناف تأکید دارد: مشکل اصناف این نیست که چند درصد نسبت به سال قبل به مالیات اضافه شود مشکل اینجاست که در عمل سازمان مالیاتی اما و اگرهایی را به کار می‌گیرد که سال‌های قبل شاهد آن نبودیم.

این فعال صنفی در همین ارتباط تأکید کرد: ما با سازمان مالیاتی توافق می‌کنیم ولی زمانی که مردم مالیات‌شان را می‌پردازند مشخص می‌شود که بندهای جدیدی را سازمان مالیاتی برای مردم قید می‌کند و با وجود اینکه مردم مالیات‌شان را پرداخت کرده‌اند موفق به دریافت برگه قطعی نشده‌اند.

ارسال نظر