|
|
کدخبر: ۱۹۲۳

دولت اسپانیا طی بیانیه‌ای به صورت رسمی از رئیس جمهور بولیوی برای منحرف کردن هواپیمایش طی مسیر بازگشت از مسکو به " لا پاز " عذر خواهی کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری اسپانیایی زبان «تله سور» اظهار کرد: دولت اسپانیا روز دوشنبه طی بیانیه‌ای به صورت رسمی از اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی برای منحرف کردن هواپیمایش طی مسیر بازگشت از مسکو به " لا پاز " عذر خواهی کرد.

آنجل باسکز، سفیر اسپانیا در بولیوی مسئولیت تحویل دادن این بیانیه به دولت بولیوی را بر عهده داشت.

مطابق با این گزارش سفیر اسپانیا اعلام کرده است که دولت ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا از آنچه در مرز هوایی این کشور به وقوع پیوسته اظهار تاسف کرده است.

همچنین اعلام شده است که مقامات دولت فرانسه نیز خبر داده‌اند که به زودی از دوت و ملت بولیوی برای مرتکب شدن چنین خطایی عذرخواهی خواهند کرد.

چندی پیش زمانی که مورالس و همراهانش از نشست رهبران صادرکننده گاز در مسکو، پایتخت روسیه به سوی منطقه آمریکای لاتین سفر می کردند برخی از مقامات اروپایی از پرواز هواپیمای وی در خطوط هوایی خود ممانعت به عمل آوردند. این چهار کشور عبارت‌اند از: اسپانیا، اینتلالیا، پرتغال و فرانسه.

این اقدام چهار کشور اروپایی واکنش ‌های بسیار زیادی در پی داشت.

برای نمونه سازمان اوناسور متشکل از رؤسای جمهور کشورپرواز های منطقه آمریکای لاتین پس از مطلع شدن این اقدام کشورهای اروپایی نشستی فوق العاده تشکیل دادند و این اقدام را طی بیانیه‌ای به شدت محکوم کردند.

ارسال نظر