|
|
کدخبر: ۱۹۳۶

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تولید جدیدترین ناو موشک‌انداز ایرانی خبر داد و گفت که این ناو موشک‌انداز از کلاس ناوهای کمان است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، دریادار غلامرضا بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جدیدترین ناو موشک‌انداز ایرانی از کلاس کمان با ویژگی‌های منحصر به فرد برای نخستین بار در رزمایش نیروی دریایی رونمایی می‌شود، گفت: از این ناوهای موشک‌انداز جدید، به‌تناسب نیاز در شمال و جنوب کشور استفاده خواهیم گرفت.

وی افزود: آخرین مدل از این‌گونه ناوها، ناو موشک‌انداز درفش بود که در دریای خزر به آب انداخته شد و هم‌اکنون در حال خدمت است؛ البته وزارت دفاع در تلاش است که ناو موشک‌انداز درفش را به‌تناسب نیاز، به تولید انبوه برساند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه این گفت‌وگو تأکید کرد: هم‌اکنون جدیدترین ناو موشک‌انداز ایرانی از " کلاس کمان " به مرحله تولید کامل رسیده نیروی دریایی تلاش می‌کند با این ناوها، چرخه دفاع دریایی خود را در مناطق جنوبی کشور از جمله دریای عمان، سواحل مکران و شمال اقیانوس هند و همچنین در شمال کشور و در دریای خزر، تکمیل کند.

وی با بی‌نظیر خواندن ویژگی‌های این ناو موشک‌انداز که کلاس آن را کمان اعلام کرد، گفت: چندمنظوره بودن و آمادگی در برابر رزم‌های سطحی و ضدهوایی، از ویژگی‌های این ناو به شمار می‌رود.

ارسال نظر