|
|
کدخبر: ۱۹۶۷

یکی از اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوریه تاکید کرد، این ائتلاف در تلاش است ارتش یکپارچه‌ای را تشکیل دهد تا بدین ترتیب به این ائتلاف نظم و انظباتی داده شود.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیرة اظهار کرد: میشل کیلو، از اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوریه در پاریس گفت: باید چارچوب ارتش آزاد سوریه مجددا سازندهی شود و یک فرماندهی واقعی راهبری را برعهده داشته باشد.

وی تصریح کرد که ائتلاف ملی مخالفان سوریه تمایل دارد یک شورای اجرایی متشکل از ۱۰ عضو را تشکیل دهد تا این شورا سازماندهی مجدد ائتلاف ملی را برعهده بگیرد.

این عضو ائتلاف ملی مخالفان سوریه خاطرنشان کرد‌ که افسران سابق سوری که اکنون در اردن و ترکیه هستند، باید به ارتش بپیوندند که ائتلاف ملی درصدد تشکیل آن است.

به دلیل بی‌انظباطی برخی از اعضای ارتش آزاد سوریه و عدم توانایی آن‌ها در تشکیل یک نیروی یکپارچه که توانایی مقابله با ارتش نظام سوریه را داشته باشند، انتقادهایی علیه ارتش آزاد مطرح شده است.

میشل کیلو عنوان داشت که ائتلاف ملی مخالفان سوری تلاش خواهد کرد شورای اجرایی متشکل از ۱۰ عضو ائتلاف را در نشست ماه آتی تشکیل دهد که بر تغییر ساختار گروه‌های صلح نظارت داشته باشد.

وی در ادامه گفت: این شورا به منزله نهادی است که به سوری‌ها در مناطق تحت کنترل مخالفان خدمت رسانی می‌کند.

ائتلاف ملی مخالفان سوری درصدد است یک نهاد مالی را تاسیس کند که اموال ارسال شده از سوی خارج کشور را به کار گیرد یا اینکه اموالی را از طریق فعالیت‌های اقتصادی در مناطق خارج از کنترل نظام سوریه به دست آورد.

ارسال نظر