|
|
کدخبر: ۲۱۴۳

یک کارشناس مسائل راهبردی مصر با اشاره به ناآرامی های اخیر در سینا گفت: عوامل تروریستی در صحرای سینا به دنبال ایجاد ناامنی و خشونت در مصر هستند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، سرلشکر «جمال مظلوم» کارشناس مسائل راهبردی مصری در قاهره تاکید کرد: اکنون روشن شده که تروریست‌ها و تکفیری‌ها در سینا به منظور برهم زدن اوضاع و متشنج کردن صحنه سیاسی و امنیتی با اخوان‌المسلمین در یک جهت قرار گرفته‌اند تا جایی که آنان درصدد هستند در پی برکناری محمد مرسی، کشور را دستخوش خشونت و ناامنی سازند.

وی اظهارداشت: نیروهای مسلح مصر قادر هستند کنترل اوضاع را به دست بگیرند و کانون های جرم و جنایت را از بین برده و تروریست ها را در سینا نابود سازند اما اکنون موضوع زمان برای حفظ جان شهروندان بی‌گناه مصری در سینا حائز اهمیت است.

مظلوم افزود: مقابله با تروریست ها و پاکسازی سیناء از آنان، فقط با کمک ملت مصر و اهالی سینا امکان پذیر است.

وی هرگونه تلاش برای نشان دادن پشتوانه و حمایت خارجی علیه ارتش و یا ملت مصر را محکوم کرده و تصریح کرد: این اقدام به طور کامل مردود و به دور از وطن دوستی است و نباید برای حل مشکلات و یا بحران های کشور از خارج کمک گرفت بنابراین کسانی که این کار را می کنند باید هرچه زودتر آن را کنار گذاشته و عذرخواهی کنند.

ارسال نظر