|
|
کدخبر: ۲۱۹۲

تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی فاش کرد که وزیر دفاع مصر درست سه روز قبل از کودتای نظامی مصر، «تل‌آویو» را از تلاش‌های خود برای خلع «محمد مرسی» از قدرت با خبر کرده بود.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، پایگاه «میدل ایست مانیتور» اظهار کرد: «رونی دنیل» تحلیلگر نظامی اسرائیل فاش کرد که «عبدالفتاح السیسی» سه روز قبل از وقوع کودتای مصر، «اسرائیل» را از تلاش‌های خود برای خلع «محمد مرسی» از ریاست‌جمهوری کشورش با خبر کرده بود.

وی در شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت که السیسی از اسرائیل خواسته است که جنبش حماس را تحت نظارت داشته باشد.

السیسی ادامه داد که از حماس می‌ترسد اما ترس وی بعد از آن کمرنگ شد که رژیم صهیونیستی به او تضمین داد که همه چیز در غزه تحت نظارت شدید قرار دارد و اسرائیل نیز به السیسی توصیه کرد که تونل‌ها را تخریب کند.

دنیل تصریح کرد که کودتای نظامی در مصر به نفع اسرائیل بود و یک تقاضای فوری برای اسرائیلی‌ها و امنیت آنها بوده است.

بر اساس این گزارش، تحلیلگران نظامی تردید ندارند که اخبار درباره تماس السیسی و «محمد البرادعی» از طرف مصر و مقامات اسرائیلی را تأیید کنند.

دنیل ادامه داد که البرادعی قبل از وقوع کودتای مصر با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل یک مرتبه دیدار کرده است و بعد از این کودتا نیز یک مرتبه با وی دیدار داشته است.

به گفته این تحلیلگر اسرائیلی، تل‌آویو به البرادعی وعده داده است تا به او کمک کند در غرب اعمال نفوذ کرده تا دولت جدید بعد از مرسی را به رسمیت بشناسند.

ارتش مصر درست چند روز قبل از وقوع کودتای نظامی مصر، شروع به تخریب تونل‌های غزه کرد، اما علیرغم اقداماتی که علیه حماس صورت گرفت، این جنبش در خصوص وقایع مصر تصریح کرد که در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کنند.

ارسال نظر