|
|
کدخبر: ۲۱۹۵

وزرای بهداشت، امور اقتصادی و صنعت و معدن، کشور و نفت برای پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون‌های مجلس می‌روند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، وزرای بهداشت، امور اقتصادی و صنعت و معدن، کشور و نفت این هفته برای پاسخ به سوالات نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مربوطه حاضر می‌شوند.

بررسی آخرین وضعیت اجرای پزشک خانواده با حضور وزیر بهداشت

بر اساس دستورکار اعلامی کمیسیون‌ها، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، روز یکشنبه(۳۰تیر) به بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده(۲۲) قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و بررسی طرح الحاق رشته بهداشت دهان و پرستاری دندانپزشکی به بهداشت‌کاران دهان و دندان وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌پردازد.

همچنین بررسی طرح بیمه اجتماعی فراگیر نیز دیگر دستورکار روز یکشنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است.

در روز دوشنبه(۱مرداد) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله دعوت کرده تا در خصوص عملکرد دانشگاه در حوزه سلامت و تولید علم درعرصه بین‌الملل گزارشاتی را ارائه دهند.

بر این اساس در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز بحثوضعیت آلودگی هوای کلان‌شهرها و کیفیت سوخت خودروها مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز دعوت شده تا در خصوص آخرین وضعیت اجرای پزشک خانواده گزارشاتی را ارائه کند.

وزرای امور اقتصادی و صنعت و معدن میهمان این هفته کمیسیون اقتصادی مجلس

ادامه بررسی موادی از لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور(اعاده شده از صحن علنی مجلس شورای اسلامی به کمیسیون) در دستور کارجلسه روز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد.

بر اساس این گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت‌ پاسخگوئی به‌ سؤالات گروسی نماینده مردم شهریار، شوهانی نماینده مردم ایلام، قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، ایرانپور نماینده مردم مبارکه، خجسته نماینده مردم همدان، آقائی نماینده مردم سلماس، عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا و دهدشتی نماینده مردم آبادان به جلسه روز دوشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس دعوت شد.

همچنین از وزیر امور اقتصادی و دارایی دعوت شده تا جهت ‌پاسخگوئی به‌سؤالات ندیمی نماینده مردم لاهیجان، خجسته نماینده مردم همدان، سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز، محجوب نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات، صرامی نماینده مردم خمینی‌شهر و سلطانی صبور نماینده مردم رزن در مجلس شورا ی اسلامی در جلسه روز دوشنبه این کمیسیون حاضر شود.

ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و نشست با مسئولین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص بررسی و تبادل‌نظر نسبت به عملکرد و برنامه‌های صنعت بیمه کشور در دستورکار روز سه شنبه هفته آتی این کمیسیون قرار دارد.

حضور وزیر کشور در کمیسیون فرهنگی

اعضای کمیسیون فرهنگی در روز‌های یک‌شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهند.

بررسی اخبار فرهنگی، بحث‌وبررسی پیرامون راهکارهای فعالیت‌های‌فرهنگی در سطح استان‌ مازندران، بررسی طرح نظام مهندسی متالوژی و مواد، بررسی طرح تخصیص اعتبارات ویژه‌ برای ازدواج جوانان و بررسی طرح اصلاح بند(ب) ماده(۴۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ازجمله مواردی است که در روز یک‌شنبه در کمیسیون فرهنگی بررسی می‌شود.

همچنین بازدید از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در روز دوشنبه و دعوت از وزیر کشور جهت پاسخگویی به سؤال علی مطهری نماینده تهران، ری، ‌ شمیرانات و اسلامشهر، بررسی طرح الزام دولت به عمل متقابل در قبال کشورها و سازمان‌هایی که از فعالیت رسانه‌های ایرانی جلوگیری می‌کنند، بررسی طرح حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور و پیگیری امور نمازخانه‌ها و نشست هیأت رئیسه کمیسیون در روز سه شنبه از دیگر اقدامات کمیسیون فرهنگی در هفته آینده است.

وزیر نفت مهمان کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی مجلس روز یکشنبه– ۳۰ تیر - ضمن بررسی آخرین اخبار، بررسی طرح یک‌شوری حمایت از صنعت برق کشور را ادامه می‌دهد.

طرح یک شوری اصلاح بند(د) ماده(۳۹) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران(طرح شورای عالی استان‌ها) و لایحه یک‌‌شوری تعیین وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی نیز در دستورکار این روز کمیسیون قرار دارد.

روز سه شنبه - ۱ مرداد - نیز کمیسیون انرژی ضمن بررسی آخرین اخبار به بررسی سوال عزیز اکبریان نماینده کرج، حمیدرضا پشنگ نماینده خاش، میرجاوه، قاسم عزیزی نماینده اراک، تحقیق و تفحص سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده دشتستان از رستم قاسمی وزیر نفت جهت پاسخ به سؤال و تحقیق و تفحص می‌پردازد.

همچنین کمیته امور برق این کمیسیون روز دوشنبه - ۳۱ مرداد - به بررسی واگذاری شرکت‌های توزیع برق، بررسی کمبود آب شرب در بعضی از مناطق کشور و بررسی ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستائی می‌پردازد.

روز سه‌شنبه - ۱ مرداد - نیز واگذاری شرکت‌های توزیع برق در این کمیته بررسی می‌شود.

کمیته امور نفت نیز روز سه‌شنبه - ۱ مرداد - مشکلات جایگاه‌داران با حضور مسئولین وزارت نفت بررسی می‌شود.

ارسال نظر