|
|
کدخبر: ۲۲۱۸

یکی از چهره‌های نزدیک به رئیس‌جمهور منتخب گفت: آقای روحانی فرد اعتدالگرایی است که فکر خودش را دنبال می‌کند. ایشان فکری منسجم و شکل‌یافته دارد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از آریا، ترکان افزود: افکار آقای روحانی امروز به مردم معرفی نشده است. ایشان از زمانی که در مجلس و در جاهای دیگر مسئولیت‌هایی را داشتند فکر و مشی اعتدالی داشته‌اند و بر این رویه خود استوارند.

وی ادامه داد: آقای روحانی فرد پرظرفیتی هستند، حرف همه را می‌شنوند اما تصمیم خودشان را می‌گیرند؛ بنابراین اشکال ندارد که همه اشخاص با هر فکری نظراتشان را به ایشان بگویند.

ترکان اظهار کرد: فراموش نکنیم که هنوز مدت زیادی نگذشته است که جامعه ایران انتخاب خودش را ارائه و اعلام کرده که اگر اعتدالگرایی را قبول دارد البته دیگر افکار موجود در جامعه نیز محترم هستند اما باید بدانند مردم ایران اعتدالگرایی را انتخاب کردند.

این فعال سیاسی درباره چینش کابینه روحانی نیز ابراز بی‌اطلاعی کرد و ادامه داد: کسانی که برای رایزنی با دکتر روحانی ملاقات می‌کنند نظرشان را بیان می‌کنند، ایشان هم در حالی که لبخند می‌زنند به حرف‌های همه گوش می‌دهند اما واقعا ما از تصمیم‌گیری رئیس‌جمهور منتخب اطلاعی نداریم.

وی همچنین درباره حضور عارف در کابینه یازدهم گفت: بنده از حضور آقای عارف در کابینه خبر ندارم اما می‌دانم که دکتر روحانی علاقمند است از وجود آقای عارف در کابینه استفاده کند اما همانطور که گفتم نمی‌دانم در چه سمتی می‌خواهند از ایشان استفاده کنند.

این چهره نزدیک به روحانی، موضع‌گیری حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در برابر رئیس‌جمهور منتخب را طبیعی خواند و خاطرنشان کرد: آقای شریعتمداری سمبل افراط است. ایشان نمی‌تواند به یک‌باره اعتدالی شود. آقای شریعتمداری بهتر است مسیر خودشان را ادامه بدهند چون از اول مسیرشان همین بوده است اما آقای روحانی معتدل است؛ لذا اینکه آقای شریعتمداری بر اساس فکر خودش اعلام نظر کند، اشکالی ندارد.

وی در خصوص تاثیرگذاری موضع‌گیری افراطی‌ها در نظر و رای روحانی افزود: نمی‌دانم این رفتارها بر نظر دکتر روحانی تاثیرگذار است یا نه. در واقع ایشان خودشان باید بگویند از حرف‌های افراطی‌ها حساب می‌برند و مسیر اعتدالی را رها می‌کنند یا خیر. به نظر بنده دکتر روحانی در اعتدالگرایی استوار هستند.

ارسال نظر