|
|
کدخبر: ۲۲۵

برای سومین روز متوالی طرفداران محمد مرسی با برگزاری تظاهرات در برابر دانشگاه قاهره حمایت‌شان را از رئیس‌جمهوری مصر اعلام کردند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، روزنامه مصری الیوم السابع اظهار کرد: طرفداران محمد مرسی، رئیس‌جمهوری مصر امروز(سه‌شنبه) برای سومین روز با تجمع در مقابل دانشگاه قاهره حمایت‌شان را از وی اعلام کردند.

جنبش تمرد تا امروز به مرسی مهلت داده بود تا به خواسته‌های‌شان پاسخ دهد.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات همچنین شعارهایی از جمله " مردم خواهان پاکسازی رسانه‌ها و وزارت کشور از اراذل و اوباش هستند " را سر دادند.

در همین حال، ‌ هواپیماهای وابسته به ارتش مصر به منظور کنترل اوضاع بر فراز شهر قاهره به پراز درآمدند.

در میدان النهضه نیز جمعی از مخالفان محمد مرسی با سر دادن شعارهایی " سیسی سیسی مرسی، رئیس‌جمهور من نیست " و " لااله الاالله مرسی دشمن خداست " خواهان برکناری محمد مرسی از سمتش شدند.

در اطراف کاخ ریاست جمهوری مصر نیز از نخستین ساعات صبح امروز ده‌ها تن از تظاهرکنندگان شعارهای " ای مردم مصر بیدار شوید امروز روز پایان مرسی است " را سر دادند.

همچنین جمعی از این تظاهرکنندگان تاکید کردند که تا زمان تحقق خواسته‌های‌شان به تظاهرات ادامه می‌دهند.

جمعی از تظاهرکنندگان نیز در مقابل کاخ اصلی ریاست جمهوری مصر پارک القبه و الزیتون را بسته و اعلام کردند، اجازه نمی‌دهند کارمندان وارد این منطقه شوند.

در مصر الجدید نیز نیروهای امنیت مرکزی و ضد شورش به منظور ممانعت از هرگونه زد و خوردی میان طرفداران و مخالفان محمد مرسی مستقر شدند.

در میدان التحریر نیز تظاهرکنندگان از صبح امروز تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های این میدان را با استفاده از طناب بسته‌اند.

تظاهرات مخالفان و طرفداران مرسی از روز یکشنبه ۳۰ ژوئن همزمان با اولین سالروز انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور مصر آغاز شد و تاکنون ۱۶ کشته به دنبال داشته است.

همچنین درگیری‌های امروز میان مخالفان و طرفداران مرسی در اطراف مقر حزب آزادی و عدالت در منطقه فیوم ۳۷ زخمی برجای گذاشت.

ارسال نظر