|
|
کدخبر: ۲۴۰۶

نیروهای امنیتی مصر با هجوم به دفتر شبکه العالم در قاهره، رییس دفتر این شبکه خبری را بازداشت کردند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل ازایسنا، خبرنگار شبکه خبری العالم در قاهره گزارش داد که نیروهای امنیتی مصر عصر شنبه با حضور در دفتر این شبکه در قاهره، ضمن بازداشت احمد السیوفی، رییس دفتر شبکه، وسایل و دستگاه های موجود در دفتر را نیز توقیف کردند.

نیروهای امنیتی مصر تاکنون درباره این اقدام خود توضیحی ارایه نداده اند.

احمد السیوفی در تماس تلفنی شبکه العالم با وی گفت که فعلا در بازداشت موقت به سر می برد و قرار است به اتهام فعالیت بدون مجوز به دادسرا فرستاده شود.

این در حالی است که شبکه العالم حدود یک ماه قبل درخواست خود را برای اخذ مجوز فعالیت ارایه کرده و برخلاف دفعات قبل، برای نخستین بار این درخواست با موافقت روبرو شده است.

به گفته السیوفی، درخواست های پیشین همگی رد می شدند.

بنا بر این گزارش، اقدام پلیس در حمله به دفتر العالم از سوی محافل رسانه ای و سازمان های مدنی محکوم شده و آنها ضمن اعلام همبستگی با شبکه از این اقدام که مخالف آزادی رسانه و آزادی بیان است، اظهار شگفتی کرده اند.

دفتر شبکه العالم در دوران حسنی مبارک، رییس جمهور مخلوع مصر نیز بارها مورد تعرض قرار گرفت و این دومین بار است که دفتر این شبکه و کارمندان آن با هجوم نیروهای امنیتی مواجه می شوند، اقداماتی که در چارچوب نقض آزادی بیان و جلوگیری از انتشار اخبار واقعی صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش، در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه نیز دفتر العالم چندین بار مورد تعرض قرار گرفت و اکنون پس از وقایع و تحولات اخیر مصر - و در حالی که حذف صدای العالم از تمامی ماهواره های بین المللی در دستور کار امپراطوری رسانه ای استکبار قرار گرفته - بار دیگر دفتر العالم در قاهره؛ نه توسط افراد ناشناس، بلکه از سوی نیروهای امنیتی مصر مورد هجوم قرار می گیرد، بی آن که توضیحی در این باره ارائه شود.

ارسال نظر