|
|
کدخبر: ۲۴۵۱

در حالی که دولت بشار اسد به کمک ایران و حزب‌الله در حال کسب پیروزی‌های گسترده است، به نظر می‌رسد آمریکا و غرب در سوریه به دام افتاده‌اند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، نشریه سوئیسی باسلر سایتونگ با انتشار این تحلیل خاطرنشان کرد: در اوایل ماه می(اردیبهشت) شواهد حکایت از آن داشت که قدرت‌ها با هم توافق دارند و جان کری و سرگئی لاوروف وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه طی دیداری در مسکو نوید برگزاری کنفرانس صلح در ژنو را دادند ولی این کنفرانس تا به امروز تشکیل نشده و بعید هم به نظر می‌رسد که اصلا برگزار شود. موضوع اختلاف درباره آن نیز شرکت‌کنندگان در آن بودند. گروه دوستان سوریه با شرکت دادن ایران در کنفرانس مخالف بودند.

روزنامه سوئیسی اضافه کرد: دو ماه پیش که مخالفان بشار اسد خواهان کناره‌گیری او شدند، وی با حمایت رژیم و حزب‌الله لبنان پیروزی بدست آورد و مخالفان را از یک شهر مهم از نظر سوق‌الجیشی بیرون راند و بنابراین این‌گونه به درخواست مخالفان پاسخ داد.

این روزنامه خاطرنشان کرد: گروه‌‌های وابسته به شبکه تروریستی القاعده می‌خواهند در شمال سوریه حکومت به وجود آورند. این موضوع برای ارتش آزاد سوریه که علیه بشار اسد مبارزه می‌‌کند به این معناست که اینک باید در دو جبهه بجنگد و این امر برای غرب این نتیجه را بدست می‌دهد که خطر گروه‌‌های سلفی در سوریه را دست‌کم گرفته بود و ضمنا برای مسلح نمودن بیشتر ارتش آزاد هم دیگر دیر شده است.

روزنامه سوئیسی تصریح کرد: در حالی که غرب‌‌ها نمی‌توانستند درخصوص دادن و ندادن سلاح به مخالفان رژیم بشار اسد به توافق دست پیدا کنند، روسیه و ایران متحد شده و از ارتش از هم پاشیده سوریه در این میان یک ارتش منظم و با ظرفیت حمله بالا به وجود آوردند. بنابراین، غرب امروز در سوریه در دام افتاده و از سوی دیگر با القاعده دست به گریبان شده است با این حال در صورت پیروزی بشار اسد، نفوذ مسکو، تهران و حزب‌الله لبنان در منطقه افزایش پیدا می‌کند.

در همین حال پایگاه خبری آمریکن فری‌بیکن نوشت: مقامات سابق آمریکایی به اعضای مجلس نمایندگان این کشور هشدار دادند بی‌تفاوتی واشنگتن در قبال سوریه می‌تواند به «پیروزی» سیاست‌های ایران در منطقه و تقویت سلطه این رژیم بر منطقه منجر شود.
این روزنامه به نقل از «الیوت آبرامز» مشاور امنیت ملی دولت «جرج بوش» نوشت: هدف اولیه آمریکا باید جلوگیری از پیروزی ایران باشد زیرا در این صورت بسیاری از کشورهای منطقه و از جمله این کشور(ایران) نتیجه‌گیری خواهند کرد که آمریکا در حال عقب‌نشینی از منطقه است و تهران ممکن است با استفاده از چنین خلأیی به قدرت برتر منطقه بدل شود.

در این میان هاوارد مک کوئن سناتور جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که آمریکا به دلیل کاهش هزینه‌های کلی دولت یا در اصطلاح آمریکایی‌ها، توقیف و مصادره(Sequestration)، گزینه‌های نظامی محدودی در اختیار دارد.
وی گفت، حتی حمله هوایی جزیی آمریکا می‌تواند در شرایطی که میلیاردها دلار از بودجه دفاعی ما کاسته شده دشوار باشد.

تلاش ناشیانه برای تطهیر اصحاب فتنه!

روزنامه اعتماد روز گذشته در صفحه اول خود روی فتنه‌گران را سفید کرد!
این روزنامه «سقوط دوباره سکه و دلار» را به عنوان تیتر یک خود برگزید و این کاهش قیمت را «واکنش بازار ارز و طلا به تحولات سیاسی» عنوان کرد.

اما تحولات سیاسی مورد نظر اعتماد که این تیتر یک را از جهات مختلف احاطه کرده‌اند عبارتند از؛ سخنرانی یکی از چهره‌های شاخص فتنه، مصاحبه با عضو حزب منحله مشارکت، یادداشتی از یکی از گردانندگان حلقه ماسونی جرس و بالاخره اظهار شعف از احتمال مذاکره مستقیم با شیطان بزرگ!
اعتماد در شماره دیروز خود به سراغ محمد نعیمی‌پور، عضو شورای مرکزی حزب منحله مشارکت رفته و موضوع این حزب را پیش کشیده است!

نعیمی‌پور در واکنش به سخنان عسگراولادی درباره فعالیت حزب مشارکت و اعتماد ملی، با اتخاذ رویکردی طلبکارانه و با فراموش کردن نقش حزب متبوعش در فتنه ۴ سال گذشته که منجر به وارد آمدن صدمات فراوانی به کشور و افراد مختلف شد، در کمال گستاخی مدعی می‌شود حرف‌های امثال عسگراولادی به این خاطر است که اشتباهات خود را جبران کنند و گویا حزب مشارکت هیچ جرم و جنایتی مرتکب نشده است.
نعیمی‌پور با جسارت اعلام می‌کند این حزب منتظر است تا دولت جدید مستقر شده و سپس دفاتر خود را بازگشایی کند!

در حالی که این حزب و اصحاب فتنه باید پاسخگوی اقدامات ساختارشکنانه خود باشند، وی نه تنها اعضا بلکه نزدیکان حزب منحله مشارکت را نیز برای تصدی انواع و اقسام پست‌های دولتی صاحب صلاحیت می‌داند و عقلانیت دولت یازدهم را مرتبط با میزان پیشکش مناصب دولتی به آنان معرفی می‌کند!
روزنامه اعتماد سرمقاله روز گذشته خود را به قلمی سپرده است که طی سال‌های اخیر موضع‌گیری‌های پرسش برانگیز وی علیه نظام و جمهوریت و اسلامیت آن بر کسی پنهان نبوده و نیست.

نکته جالب آنجاست جمیله کدیور که جزو حلقه اصلی گروه ماسونی و لندن‌نشین جرس است در این یادداشت برای کابینه روحانی دل می‌سوزاند و از دوستانش می‌خواهد اینقدر به آقای روحانی فشار نیاورند!
خاطرنشان می‌شود چندی پیش اخباری به نقل از افشاگری‌های اعضای گروهک سابق منافقین درباره «یاسمین آرموی» منتشر شد که نشان می‌داد اسم مستعار یکی از اعضای حلقه‌ ماسونی جرس است که مطالبی با ماهیتی کاملاً ضد اسلامی و علیه نظام بر روی سایت جرس منتشر می‌کرد.

ارسال نظر