|
|
کدخبر: ۲۶۸۹

عضو دفتر رئیس‌جمهور منتخب گفت: معرفی کابینه دولت یازدهم در مراسم تحلیف بعید به نظر می‌رسد.

به گزارشامیدنیوز، " محمدرضا صادق " عضو دفتر حجت‌الاسلام و‌المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره عدم دخالت مجلس در دعوت از مهمانان مراسم تحلیف گفت: بر اساس سابقه ذهنی بنده هیچگاه در مراسم تحلیف مجلس دخالت مستقیم نداشته و تنها در راستای برگزاری مراسم، دولت منتخب را یاری می‌کند.

وی با بیان اینکه قاعدتا حضور برخی از مسئولین و روسای قوا در مراسم تحلیف ضروری و جزء قانون است، افزود: در رابطه با مهمانان خارجی این مراسم اطمینان دارم که رئیس‌جمهور منتخب با مسئولین کلیدی دولت کنونی به خصوص وزارت‌ امور خارجه رایزنی‌هایی را انجام داده و با یک هماهنگی کامل نسبت به دعوت از مدعوین داخلی و خارجی وارد عمل شده است.

عضو دفتر حجت‌الاسلام و‌المسلمین روحانی تصریح کرد: ذکر این نکته ضرورت دارد که حق طبیعی رئیس‌جمهور منتخب ملت است که از برخی از کشورها و شخصیت‌های مدنظر خود که با منافع ملی و مسائل ملی تضادی ندارند، حتی علی‌رغم میل مجلس یا وزارت‌ امور خارجه در مراسم تحلیف دعوت کند.

وی همچنین درباره گمانه‌زنی‌هایی پیرامون کابینه یازدهم که در برخی از رسانه‌ها مطرح شده است، اظهار داشت: رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران بارها اشاره کرده‌است که هیچ‌کس به جز خودم از ترکیب کابینه اطلاعی ندارم، بنابراین اگر نظرات حجت‌الاسلام و‌المسلمین روحانی را بپذیریم، متوجه خواهیم شد که اخبار منتشر شده درباره کابینه یازدهم گمانه‌زنی و شایعه است.

عضو دفتر حجت‌الاسلام و‌المسلمین روحانی افزود: بعضا مشاهده می‌کنیم درباره چینش کابینه یازدهم در یک روز اسامی خاصی را برای وزارتخانه‌ها مطرح می‌کنند، در حالیکه بعدازظهر همان روز اسامی دیگری در رسانه‌ها منتشر می‌شود لذا نمی‌توان به اینگونه از گمانه‌زنی‌ها استناد کرد.

صادق همچنین درباره معرفی کابینه دولت یازدهم در مراسم تحلیف، اظهار داشت: با توجه به اینکه این مسئله در دوران ریاست‌جمهوری محمدخاتمی، آیت‌الله هاشمی و محمود احمدی‌نژاد رسمیت نداشته بعید می‌دانم که حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در مراسم تحلیف خود کابینه را معرفی کند.

وی افزود: مطابق ادوار گذشته، به طورحتم رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران در مراسم تحلیف بیشتر به نصایح و فرمایشات مقام معظم رهبری و موضوعاتی همچون تقدیر و تشکر از دولت‌های گذشته و برنامه‌های خود در دولت آینده اشاره خواهد کرد و به طور طبیعی زمانی برای معرفی کابینه وجود نخواهد داشت.

عضو دفتر رئیس‌جمهور منتخب همچنین درباره حضور سیدمحمد خاتمی در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام و‌المسلمین روحانی، اظهار داشت: وی می‌تواند در مراسم تحلیف حضور پیدا کند، مگر اینکه خودش نخواهد.

صادق تصریح کرد: با توجه به سابقه حضور خاتمی در مسند ریاست‌جمهوری و همچنین مطرح بودن وی به عنوان یک چهره‌ بین‌المللی و فعال سیاسی، حضور وی در مراسم تحلیف هیچ منعی ندارد مگر اینکه خودش قصد حضور در این مراسم را نداشته باشد.

ارسال نظر