|
|
کدخبر: ۲۷۹۱

نامزد تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت در صورت رسیدن به وزارت اقدام به بازگشایی دو نهاد شبه صنفی تعطیل شده می‌کند.

به گزارشامیدنیوز، علی جنتی در مصاحبه با روزنامه قانون و درباره احتمال بازگشایی خانه سینما که به خاطر تخلفات قانونی تعطیل شده گفت: بنده هنوز به طور کامل وارد این مقوله نشدم. نه استدلال‌های وزارت ارشاد برای تعطیلی خانه سینما را استماع کرده‌ام و نه دلایل و برهان‌های طرفین دعوا را شنیده‌ام. برخورد من با این ماجرا تا به حال برخورد رسانه‌ای بوده است. در واقع، مسائلی را شنیده‌ام که در رسانه‌ها منعکس شده است؛ اما آنچه اکنون می‌توانم بگویم این است که اصولاً بستن خانه سینما به عنوان یک انجمن صنفی که محل گردهمایی اهالی سینما و محل تبادل نظرات و تضارب آرا بوده، بسیار خسارت‌بار بوده است.

این مشکل باید در اسرع وقت حل شود. یکی از مهم‌ترین اولویت‌های من بازگشایی خانه سینما است و قطعاً در اولین روزهای کاری به آن خواهم پرداخت. اصولاً چیزی که باید به آن توجه داشت تشکل‌های مدنی و صنفی است که اصحاب سینما و مطبوعات و هنر باید از آن بهره‌مند شوند. اگر ما تمامی فعالیت‌های این گروه‌ها را زیر نظر دولت بیاوریم و فکر کنیم پادگانی درست کرده‌ایم که همه باید مطیع ما باشند، بسیار عمل نادرستی است.
وی به تخلفات انجام شده در خانه سینما و ارتباط برخی اعضای این مرکز با رسانه‌ها و شبکه‌های فرهنگی ضد انقلاب خارج کشور اشاره‌ای نکرد و درباره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نیز که شماری از اعضای هیئت مدیره آن هم اکنون به آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی پناهنده شده‌اند، گفت: در چارچوب همان سیاست‌هایی که اشاره کردم قاعدتاً انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هم باز خواهد شد.

علی جنتی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره اینکه آیا با پدرش برای پذیرش وزارت مشورت کرده، گفت: ‌ خیر مشورت نکردم. اطلاع دادم. ایشان هم نظرشان این بود که وزارت ارشاد مشکلات فراوانی دارد و اگر به وزارتخانه دیگری می‌رفتم، بهتر بود. خبرنگار: در مورد اصل حضورتان در دولت آقای روحانی مشکلی نداشتند؟ نه اصلاً.
وی درباره احتمال انتقاد آیت‌الله جنتی در خطبه‌های نمازجمعه نسبت به وزارت ارشاد می‌گوید: بله؛ به هر حال ایشان اگر تشخیص بدهند که جایی مشکل وجود دارد، چه وزارت ارشاد و چه جای دیگر، بسیار صریح بیان می‌کنند. ممکن است قبل از تذکر علنی به خودم خصوصی بگویند؛ اما اگر احساس کنند که تذکر خصوصی مؤثر نبوده، علنی هم می‌گویند. علی جنتی این را هم گفته که ارادتش نسبت به هاشمی‌رفسنجانی فکری است نه شخصی.

ارسال نظر