|
|
کدخبر: ۲۸۰۸

مردم تهران در مسیرهای راهپیمایی امروز با حمل پلاکارد‌هایی که بر روی آن عبارت " بهای گلوله دشمنان خود را نپردازیم " درج شده بود، از مردم و سازمان های دولتی خواستند تا کالاهای صهیونیستی را تحریم کنند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، راهپیمایی روز قدس در تهران از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مسیرهای نه‌گانه اعلام شده به سمت دانشگاه تهران با حضور اقشار مختلف مردم آغاز شد.

اقشار مختلف مردم با در دست داشتن تصاویری از امام خمینی(ره) و آیت الله العظمی خامنه ای و همچنین پرچم‌های فلسطین، لبنان و سوریه در حال حرکت به سمت دانشگاه تهران هستند.

مردم تهران در مسیرهای راهپیمایی امروز با حمل پلاکارد‌هایی که بر روی آن عبارت " بهای گلوله دشمنان خود را نپردازیم " درج شده بود، از مردم و سازمان های دولتی خواستند تا کالاهای صهیونیستی را تحریم کنند.

گروهی از جوانان در مسیر راهپیمایی با حمل پرچم کشور سوریه حمایت خود را از دولت و ملت سوریه اعلام کردند. این جوانان با در دست داشتن نوشته هایی نسبت به حمایت سران برخی از حکام کشورهای اسلامی چون عربستان و قطر از تروریست های سوری اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش برخی سازمانهای حمایتی مانند کمیته امام با حضور در میدان انقلاب صندوق های کمک به مردم مظلوم فلسطین و اطعام نیازمندان را برای جمع آوری های کمک های مردمی در مسیر راهپیمایی مستقر کرده اند.

پلاکاردهایی با مضامینی چون " فلسطین پاره تن اسلام است "، " روز قدس یک روز جهانی است "، " اسرائیل غده سرطانی "، " مرگ بر اسرائیل "، " آمریکا و غرب حامی دولت کودک کش اسرائیل " و … در دست راهپیمایان تهرانی دیده می شود.

راهپیمایان تهرانی در میدان انقلاب تهران، نماد اُبلیسک(سازه استوانی شکلی که در یکی از میادین شهر واشنگتن آمریکا قرار دارد و نمادی برای گروه های شیطان پرستی و صهیونیست های افراطی تلقی می شود) را به آتش کشیدند. یکی از راهپیمایانی که در مراسم آتش زدن این نماد حضور داشت به خبرنگار مهر گفت: صهیونیسم جهانی یک فرقه متاثر از فرقه های شیطان پرستی است که ما با این اقدام خود در روز جهانی قدس تلاقی این دو فرقه خطرناک و ضد انسانی را به مردم دنیا نشان می دهیم.

در میدان انقلاب هم چنین به کوشش برخی نهادهای فرهنگی و مذهبی غرفه های آموزشی و مشاوره ای در حوزه های مختلفی چون پاسخگویی به مسائل شرعی روزه داران، تاریخ اشغال فلسطین و … ایجاد شده است که راهپیمایان استقبال مناسبی از این غرفه ها دارند.

بر دستان راهپیمایان پلاکاردهایی با جملاتی از رهبر معظم انقلاب در خصوص فلسطین دیده می شود. " قضیه فلسطین، کلید رمزآلود گشوده شده درهای فرج به روی ملت اسلام "، " روز قدس باید روز آمادگی برای روز آزادسازی قدس شریف باشد " از جمله این بیانیات است.

عده‌ای ازجوانان حاضر در راهپیمایی روز قدس تصاویر دیپلمات های ربوده شده ایرانی در لبنان، جاویدالاثر احمد متوسلیان، تقی رستگار مقدم، کاظم اخوان، سید محسن موسوی را در دست داشته و با تاکید بر زنده بودن آنها خواستار بازگشت آنها به وطن شده اند

ارسال نظر