|
|
کدخبر: ۲۹۱۶

تذکر آیین نامه ای حمید رسایی درباره گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم و پاسخ های علی لاریجانی به وی، مجادله ای کوتاه بین نماینده تهران و رئیس مجلس را در صحن علنی رقم زد.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده تهران در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای اظهار داشت: امروز صبح بنده تذکری دادم و گفتم بعد از حادثه ۲۲ بهمن قم مصاحبه کردم و اتفاقات رخ داده را محکوم کردم. گفتم مردم قم و کسانی که این کار را انجام دادند، اشتباه کردند.

وی گفت: در بیانات مقام معظم رهبری اشتباهات مردم، پنجمین اشتباه بود چرا که رهبر انقلاب فرمودند اولین اشتباه مربوط به استیضاح کنندگان بود، اشتباه دوم کار آقای احمدی‌نژاد بود، اشتباه سوم را برخی از نمایندگان مرتکب شدند که به رئیس جمهور توهین کردند و اشتباه چهارم را هم گفتند که شما(لاریجانی) قدری زیاده‌روی کردید.

رسایی با بیان اینکه مجلس موضوع حادثه ۲۲ بهمن قم را پیگیری کرد، به بیان جملاتی از مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: رهبر انقلاب خطاب به هیئت رئیسه یک موضوعی را فرمودند که «شما می‌توانید به رئیس‌جمهور تذکر دهید، سؤال کنید، استیضاح کنید ولی به هیچ وجه نمی‌توانید به او توهین کنید، نمی‌توانید به هیچکس توهین کنید به خصوص به رئیس جمهور چون رئیس‌جمهور یک مقام محترم است».

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: شما(لاریجانی) این کمیته را درست کردید چون به رئیس یک قوه اهانت شده بود، و این کار خیلی خوبی است.

لاریجانی در پاسخ به رسایی گفت: من نگفتم به رئیس قوه اهانت شده بلکه گفتم به حرم حضرت معصومه(س) اهانت شده است، توهین همه جا اشکال دارد، آقای رئیس‌جمهور در صحن علنی به مجلس توهین کردند، اشکال ما دقیقا همین است.

وی افزود: یک عده‌ای وقتی به مجلس توهین می‌کنند، هیچ مشکلی ندارند و از مجلس دفاع نمی‌کنند، انگار فقط باید رئیس‌ مجلس از مجلس دفاع کند، شما هم نماینده همین مجلس هستید، چرا از مجلس دفاع نمی‌کنید.

رئیس مجلس همچنین گفت: شما اگر یک بار در دوران ۸ ساله آقای احمدی‌نژاد جلوی این اقدامات ایستادگی می‌کردید چنین اتفاقاتی در کشور رخ نمی‌داد و این وضع پیش نمی‌آمد.

در ادامه، مجددا حمید رسایی خواستار بیان تذکر با استناد به ماده ۷۹ آئین‌نامه داخلی بود که لاریجانی خطاب به او گفت شاید شما بخواهید تا صبح تذکر دهید، ما که نمی‌توانیم همه را استماع کنیم، چقدر می‌خواهید تذکر دهید؟

لاریجانی اضافه کرد: آقای رسایی! اگر انصاف به خرج می‌دادید، حرمت کمیسیون را رعایت می‌کردید، این همه موضوع ادامه و کش پیدا نمی‌کرد، شما آمدید مطالبی گفتید که با واکنش نمایندگان مواجه شد، شما مدام شعار ندهید.

نماینده قم در مجلس خاطر نشان کرد: یک واقعه‌ای در قم رخ داد، در این واقعه باید شما درست عمل می‌کردید، کمیسیون زحمت کشیده است، کمیسیون یک مرجع حقوقی است و مانند قوه قضائیه که درباره موضوعات مختلف نظر می‌دهد کمیسیون هم می‌تواند نظرش را اعلام کند.

رئیس مجلس مجدداً خطاب به رسایی گفت: چطور وقتی در مورد فتنه ۸۸ کمیسیون نظر داد، شما اجازه به کسی نمی‌دادید؟ چطور وقتی راجع به تخلف ۳ هزار میلیاردی کمیسیون نظر داد، کسی حرفی نمی‌زد ولی یک دفعه در اینجا شروع به صحبت کردن و تخریب کمیسیون کردید.

لاریجانی با بیان اینکه شما(رسایی) همواره از دولت دفاع می‌کردید و متأسفم از اینکه حالا طلبکار هستید، در واکنش به اقدام رسایی که پشت تریبون پایین جایگاه هیئت رئیسه با صدای بلند با لاریجانی صحبت می‌کرد، گفت: همین کاری که شما انجام می‌دهید، خلاف قانون است. آقای رسایی تکلیف شما روشن است، هر جا که به نفع‌تان نیست شروع به شعار دادن می‌کنید.

رئیس مجلس تأکید کرد: من به حال شما متأسفم که بسیاری از غائله‌هایی که رخ داده مربوط به همین گروه است که شروع می‌کنند، اگر نامی در گزارش کمیسیون قرائت می‌شد، متوجه می‌شدید، اگر پرونده شماها مورد رسیدگی قرار گیرد، مطلب روشن می‌شود، شما بیشتر از بقیه به دیگران توهین کردید.

ارسال نظر