|
|
کدخبر: ۲۹۵۳

منابع حقوقی بحرینی اعلام کردند، یک کودک بحرینی از اهالی روستای «المالکیه» در اثر استنشاق گازهای سمی که نیروهای آل خلیفه از آن در حمله به این روستا استفاده کرده بودند، به شهادت رسید.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، یک کودک ده ساله بحرینی در اثر استنشاق گازهای سمی که نیروهای آل خلیفه از آن در حمله به منازل مسکونی روستای «المالکیه» استفاده کردند، شامگاه گذشته به شهادت رسید.

«نادر عبدالامام» فعال انقلابی و وبلاگ نویس بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: «علی جعفر حبیب» کودک ده ساله بحرینی و نوه شهید حاج حبیب در اثر استنشاق گازهای سمی مبتلا به سرطان شده و برای مداوا عازم هند شد، اما متاسفانه در این کشور به شهادت رسید.

یک پزشک بحرینی که خواست نامش فاش نشود، در خصوص شهادت این کودک به خبرنگار فارس گفت: در هفته های اخیر بیماری سرطان در قسمت زیادی از اعضای بدن علی جعفر ریشه دوانده بود و در نهایت منجر به شهادت وی شد.

در این میان، ائتلاف انقلاب ۱۴فوریه نیز با تسلیت به مناسبت شهادت این کودک بحرینی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: شهادت علی جعفر، سند دیگری بر جنایت‌های آل خلیفه و نیز اشغالگران سعودی است.

در این بیانیه آمده است: شهادت این کودک درحالی رخ داده است که «علی الشیخ» در اثر حمله نیروهای امنیتی در عید فطر سال ۲۰۱۱ و «حسام الحداد» عید سال بعد از آن به شهادت رسیدند.

این درحالی است که نیروهای امنیتی بحرین با استفاده از گازهای سمی و گلوله‌های تحریم شده بین المللی ساچمه‌ای به منازل مسکونی بحرینی‌ها یورش برده و مردم را دستگیر می‌کنند.

در اثر این حملات از آغاز اعتراض‌های مردمی در ۱۴فوریه ۲۰۱۱ تاکنون، ده‌ها شهروند بحرینی به شهادت رسیده و صدها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

ارسال نظر