|
|
کدخبر: ۲۹۷

مهاجرانی:

وزیر ارشاد متواری دولت اصلاحات می‌گوید علی مطهری بهترین گزینه برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، مطهری اخیرا گفته که اگر رئیس‌جمهور منتخب به او پیشنهاد وزارت ارشاد بدهد، تعهد آن را خواهد پذیرفت.


مطهری در گفت‌وگو با شبکه العالم، گفت یکی از نزدیکان آقای روحانی به او گفته که در کار گروه تعیین وزیران، اسم او برای وزارت ارشاد مطرح شده است.


مطهری درباره احتمال معرفی او به عنوان وزیر ارشاد گفت: اگر نظر خود آقای روحانی باشد و ایشان اصرار داشته باشد، بنده می‌پذیرم، البته باید با خود ایشان دیدار کنم و مواضع خودم را با ایشان روشن کنم و کاملا به صورت شفاف وارد بشویم و البته این مسئله هنوز به طور جدی مطرح نشده است.


وبسایت بی‌بی‌سی دراین‌باره نوشت: مطهری از حامیان جدی حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری بود و اعتقاد داشت که اصلاح‌طلبان باید با محوریت اکبر هاشمی‌رفسنجانی و محمد خاتمی حضور فعالی در انتخابات داشته باشند.

با این حال بسیاری از اصلاح‌طلبان با او در زمینه مسائل فرهنگی و هنری هم سو نیستند و معتقدند ممکن است که با حضور او در راس وزارت ارشاد، حوزه‌های فرهنگی و هنری وارد فضایی بسته شود.


بی‌بی‌سی می‌افزاید: با این حال معدود کسانی نزدیک به طیف اصلاح‌طلبان هستند که علی مطهری را گزینه مناسبی برای تصدی وزارت ارشاد دانسته‌اند. از جمله عطا‌الله مهاجرانی، وزیر ارشاد در نخستین دولت محمد خاتمی در گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی فارسی گفت که آقای مطهری «بهترین گزینه» برای این وزارتخانه است.


مهاجرانی گفت: «فرض کنید آقای دکتر علی مطهری وزیر فرهنگ و ارشاد شود؛ به نظر من بهترین گزینه است. حالا ممکن است عده‌ای بگویند ایشان جزو اصلاح‌طلبان نبوده‌اند؛ اما به نظر من فردی عاقل، خردمند و شجاع است. خب اگر این فرد وزیر فرهنگ شود اصلاح‌طلبان چه مشکلی خواهند داشت؟»


شبکه بی‌بی‌سی در ادامه خاطر نشان می‌کند: آقای مطهری که از مدافعان سرسخت رعایت حجاب اسلامی در جامعه است، بارها از دولت احمدی‌نژاد انتقاد کرده که حجاب اسلامی و موازین شرعی آن‌طور که در شأن یک جامعه مذهبی است رعایت نمی‌شود و وضعیت حجاب در جامعه را «اسفناک» دانسته است. او همچنین بارها به آسان‌گیری حجاب به خصوص در سینما، تئاتر و تلویزیون نیز انتقاد کرده است.

مطهری در تازه‌ترین موضع‌گیری خود در این خصوص از پخش تصاویر «نامناسب» در پخش مستقیم مسابقات ورزشی از صداوسیما انتقاد کرده و گفته است که به رئیس این سازمان نیز تذکر داده است.


او روز دوشنبه، ۱۰ تیر در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: «نشان دادن این گونه تصاویر از رسانه‌ملی این معنی را تداعی می‌کند که عفاف و حجاب چندان برای نظام جمهوری اسلامی اهمیت ندارد و نمایش بی‌محابای زنان بدون پوشش ایرانی در خارج کشور موجب رسمیت یافتن بی‌حجابی در داخل کشور می‌شود.»

ارسال نظر