|
|
کدخبر: ۲۹۹

اعضای افراطی دو حزب منحله مشارکت و سازمان مجاهدین(انقلاب) عارف را فاقد ظرفیت تشکیل حزب می‌دانند اما ایجاد حزب از سوی وی را فرصتی برای تجدید فعالیت‌های ساختارشکنانه خود تلقی می‌کنند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، اخیراً در برخی رسانه‌های زنجیره‌ای خبری درباره احتمال تشکیل حزب موسوم به امید ایرانیان از سوی محمدرضا عارف منتشر شد. جعفر توفیقی که رئیس ستاد انتخاباتی عارف پیش از اعلام انصراف بود، در این باره به تسنیم گفته است: دوستان در حال کار بر روی کلیات هستند و هر زمان به نتایج مشخصی برسند اطلاع‌رسانی می‌شود.


او می‌گوید صحبت‌های مقدماتی با برخی از گروه‌های اصلاح‌طلب برای پیوستن به این حزب فراگیر انجام شده است.


در همین حال خبرگزاری آریا در خبری نوشت: پس از کنار رفتن توأم با نارضایتی عارف البته نه به سود روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، اکنون خبرهایی از تأسیس حزب فراگیر توسط او و اطرافیانش به گوش می‌رسد.


آریا افزود: در محافل مشارکتی و مجاهدین انقلاب گفته می‌شود که عارف فاقد ظرفیت لازم برای تشکیل و رهبری حزب فراگیر اصلاحات است ولی تحت پوشش حزب او می‌توان حزب مشارکت و نشست‌های آن را احیا کرد و از فشار نیروهای امنیتی خارج نمود.


گفته می‌شود خاتمی نیز مایل است در پوشش فعالیت‌های عارف، به صحنه برگردد. خاتمی از متهمان اصلی فتنه‌گری و آشوب‌انگیزی در سال ۱۳۸۸ است و می‌کوشد بدون پرداخت هزینه، به فضای سیاسی بازگردد.


اخیراً برخی صحنه‌سازی‌ها از سوی طیفی از تندروها به بهانه قدردانی از نامزدی و انصراف محمدرضا عارف تدارک شده و این در حالی است که طیف مذکور ۴-۵ ماه پیش به هنگام قطعی شدن نامزدی عارف، وی را اصلاح‌طلب تقلبی و بدلی معرفی کردند.

ارسال نظر