|
|
کدخبر: ۳۰۷۴۳

مطبوعات آمریکایی:

در حالی که روزنامه «واشنگتن پست»، پیش بینی کرده، جنگ سوریه سال ۲۰۲۰ میلادی پایان می یابد؛ «نیویورک تایمز» آن را بدترین نبرد از زمان جنگ ویتنام برای آمریکا دانسته است.

به گزارشامیدبه نقل از پایگاه خبری الوطن، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی ضمن بررسی اوضاع بحران زده در سوریه نوشت: به نظر می رسد که دولت اوباما به دلیل خوردن به درب بسته در خصوص بحران سوریه سیاست منفعلانه ای را در قبال این بحران اتخاذ می کند.

«مکس فیشر»، روزنامه نگار و تحلیلگر آمریکایی در مقاله ای در این باره نوشت که مسئولان آمریکایی سال ها همچنان مشغول مناقشه و بحثو جدل برسر این موضوع باقی خواهند ماند که در قبال بحران سوریه چه می توانستند، انجام دهند و چه سیاستی را می بایست پیش می گرفتند.

فیشر در ادامه افزود: بحران سوریه با توجه به پژوهش های سیاسی مرتبط با جنگ های داخلی در کشورها تا سال ۲۰۲۰ و حتی فراتر از آن ادامه خواهد یافت.

وی افزود: این پژوهش ها تاکید می کنند که میانگین جنگ های داخلی بین ۷ تا ۱۲ سال است و این بدین معناست که احتمال پایان جنگ داخلی در سوریه بین سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۳ میلادی خواهد بود.

اما از سوی دیگر روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در تحلیلی بر بحران سوریه و جنگ دایر در این کشور نوشت که این جنگ بدترین جنگ برای آمریکا پس از ویتنام شمرده می شود.

ارسال نظر