|
|
کدخبر: ۳۲۵

درپی صدور ضرب الاجل از سوی ارتش مصر به دولت و موافقان و مخالفان رئیس جمهوری مصر این مهلت تا ۸ ساعت دیگر یعنی راس ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت تهران پایان می یابد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری الوطن اظهار کرد: مهلت ضرب الاجل چهل و هشت ساعته ارتش مصر به موافقان " تجرد " و مخالفان " تمرد " محمد مرسی رئیس جمهوری مصر تا ۸ ساعت دیگر پایان می پذیرد.

به گفته منابع مصری؛ اگر چه محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در سخنرانی شب قبل از ارتش خواسته تا ضرب الاجل خود را پس بگیرند اما ارتش تاکنون به این خواسته مرسی توجه نکرده و تهدید ارتش درخصوص ضرب الاجل چهل و هشت ساعته کماکان به قوت خود باقی است.

منابع خبری در قاهره و دیگر شهرهای مصری اعلام کردند؛ هم اکنون ارتش مصر با نزدیک شدن موعد پایان ضرب الاجل تعیین شده نظامیان برای دولت مرسی در بخش های مختلف شهرهایی که تظاهرات در آنها ادامه دارد مستقر شده است.

به گفته منابع آگاه ارتش در پایان مهلت ضرب الاجل دیگر به دولت توجه نمی کند و زمام امور کشور را به دست خواهد گرفت.

لازم بذکر است از دو روز قبل تا به امروز دست کم ۱۲ وزیر دولت هشام قندیل نخست وزیر مصر استعفای خود را تقدیم وی کرده اند حال این که برخی منابع خبری دیروز از استعفای شخص هشام قندیل از سمت نخست وزیری مصر خبر داده بودند.

منابع خبری مصری همچنین از استعفای سه تن از مشاوران محمد مرسی رئیس جمهوری مصر و دو تن از سخنگویان نهاد ریاست جمهوری در اعتراض به عملکرد دولت از سمت های خود کناره گیری کرده اند.

ارسال نظر