|
|
کدخبر: ۳۳۳۹

صدها تن از مردم استرالیا روز شنبه در اعتراض به تهاجم نظامی احتمالی آمریکا به سوریه تظاهرات کردند.

به گزارشامیدبه نقل از ایرنا به نقل از گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی، این تظاهرات اعتراضی پس از سخنانباراک اوباما رییس جمهوری آمریکا برگزار شد که در حال ارزیابی اقدام محدود و دقیق علیه سوریه است.
حدود ۳۰۰ تظاهرکننده که پلاکاردهایی حمل می کردند که روی آنها نوشته شده بود در سوریه مداخله نکنید و جنگ علیه سوریه را متوقف کنید و روی برخی تصویر بشار اسد رییس جمهوری سوریه چاپ شده بود، در میدان مارتین سیدنی برای ابراز نگرانی های خود درباره هرگونه تهاجم نظامی آمریکا گرد آمدند.
جاسمین سعدات سخنگوی تظاهرکنندگان گفت: امروز ما در اینجا به صورت یکپارچه برای ابراز همبستگی با دولت سوریه گردآمده ایم.

وی افزود: امروز همه ما از قول مردم سوریه به آقای اوباما می گوییم که شما درحالی با جسارت بشار اسد رییس جمهوری سوریه را مستبد می خوانید، که برای سرنوشت مردم سوریه، مردم آمریکا و مردم سراسر جهان به دلخواه خود تصمیم گیری می کنید.
اوباما اکنون به صدای صریح و آشکار ما گوش بده و دست از سر سوریه بردار.

سخنان روز جمعه اوباما درباره اینکه هنوز تصمیم نهایی را در باره دست زدن به تهاجم نظامی علیه حکومت سوریه نزده است، آشکارترین نشانه در این باره است که حمله ای به صورت قریب الوقوع صورت خواهد گرفت.
رانیا علی یک تظاهرکننده دیگر نیز که از اسد حمایت می کرد، گفت: ما تصور نمی کنیم که او به مردم خود با گاز سمی حمله کرده باشد.
وی افزود: آمریکا حق بمباران یک کشور دارای حق حاکمیت را ندارد.
این درحالیست که کوین راد نخست وزیر استرالیا روز شنبه گفت: مدارک و شواهد قاطعی در باره کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه و مسئولیت حکومت این کشور در این حمله وجود دارد.

ارسال نظر