|
|
کدخبر: ۳۳۴

پیونگ‌یانگ:

وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد؛ مادامیکه آمریکا به سیاست‌های خصومت آمیز خود علیه کره شمالی ادامه دهد، از برنامه‌های هسته‌ای خود عقب نشینی نمی‌کند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، یونهاپ اظهار کرد: یک مقام ارشد دولت کره شمالی تاکید کرد که پیونگ یانگ دست از برنامه سلاح‌های هسته‌ای خود بر نمی‌دارد مگر اینکه آمریکا سیاست‌های خصمانه علیه کره شمالی را متوقف کند.

«چوی میونگ نام» از مقامات ارشد وزارت خارجه کره شمالی در حاشیه نشست همکاری‌های امنیتی منطقه‌ای در بروئنی گفت: مادامیکه آمریکا به سیاست‌های خصمانه خود علیه پیونگ یانگ ادامه دهد ما از برنامه‌های هسته‌ای خود عقب نشینی نمی‌کنیم.

چوی افزود: مقامات کره شمالی در نشست کشورهای عضو «آسه آن» که در برونئی در حال برگزاری است هیچ دیداری با مقامات کره جنوبی و آمریکا نداشته‌اند.

وی همچنین کره جنوبی را به مشکل تراشی برای بر هم خوردن مذاکرات اوایل ژوئن متهم کرد.

کره شمالی و کره جنوبی توافق کرده بودند مذاکرات ۲ جانبه خود را از سر بگیرند اما یک روز پیش از آغاز، این مذاکرات به دلیل اختلافات جزئی لغو شد.

این در حالیست که «پاک اوی چون» وزیر خارجه کره شمالی روز گذشته از آمریکا خواست بدون تعیین پیش شرط با کره شمالی مذاکره مستقیم کند.

کره شمالی پیش از این نیز به آمریکا پیشنهاد مذاکره مستقیم ارائه کرده بود اما سئول و واشنگتن از پیونگ یانگ خواستند ابتدا به تعهدات بین‌المللی خود مبنی بر خلع سلاح هسته‌ای پایبند باشد.

آمریکا هنوز به درخواست دوم کره شمالی برای مذاکره مستقیم واکنش نشان نداده است.

ارسال نظر